Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Johnathan Hall
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Loudoun Valley
Milaca-Faith Christian
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
DEC 10-7
P. Delauney
Woodgrove
jv super regionals
Consi Round 4
126
01/25
L
F 2-1 1:50
J. Snyder
Millbrook
jv super regionals
Round of 16
126
01/12
L
F 2-0 0:53
B. Atkinson
Stone Bridge
Heritage Duals
Round 1 (16 Team)
126
12/19
L
F 2-0 0:57
J. Sinclair
Petersburg (PORTA)
Warrensburg (W.-Latham) @ Petersburg (PORTA)
Round 1
126
12/15
L
F 0-0 0:40
M. Ponticelli
Loudoun County
2018 LCPS Championship
2nd Wrestleback (32 Man)
126
12/14
W
F 4-0 0:53
T. Green
Carlinville
Warrensburg (W.-Latham) @ Carlinville
Round 1
126
12/08
L
DEC 8-5
B. Cagle
Midwest Central
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Placement (32 Man)
126
12/08
L
F 0-0 5:06
D. Miller
---
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Semis & WB (32 Man)
126
12/08
L
F 0-0 0:52
R. Zike
---
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Quarters & WB (32 Man)
126
12/08
W
F 0-0 4:20
J. Bailey
Judah Christian
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Round 2 Champ (32 Man)
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
F 2-0 2:53
C. Lundeen
Thief River Falls
MSHSL State Championships
Champ Round 1 (16 Man)
126AA
02/24
W
F 2-0 1:42
L. Lustilla
Hibbing
MSHSL Section 7AA
2nd Place
126
02/24
L
F 7-1 5:24
J. Holm
Grand Rapids
MSHSL Section 7AA
Placements
126
02/23
W
F 4-0 0:38
J. Allen
C-e-c Lumberjacks
MSHSL Section 7AA
Semifinals and WB 3
126
02/23
W
F 2-0 0:12
L. Knudson
Pine City-Hinckley-Finlayson
MSHSL Section 7AA
Quarterfinals and WB 1
126
02/15
W
F 2-0 2:00
K. Adkins
---
MSHSL Team 7AA Section
Quarterfinals (16 Team)
132
02/03
L
DEC 15-8
G. Atkins
Champaign (St. Thomas More)
IHSA 1A Regional @ Shelbyville
Semis and WB3
126
02/03
L
F 0-0 0:57
G. Lashuay
Fithian (Oakwood)[Coop]
IHSA 1A Regional @ Shelbyville
Quarters and WB1
126
02/03
W
DEC 5-3
A. Jeurissen
Tolono (Unity)
IHSA 1A Regional @ Shelbyville
Round 1 (16 Man)
126
02/03
L
DEC 6-4
L. Martinez
---
GHSA Class 4A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/02
L
MD 14-4
H. Sexton
Madison County
GHSA Class 4A Section B
Round 1 (16 Man)
126
01/30
L
F 0-0 0:53
J. Bruso
---
Warrensburg-Latham @ Rochester
Round 1
126
01/20
L
F 19-6 4:50
P. McKee
---
East Ridge Ruckus
1st Place
126
01/20
W
DEC 2-1
K. Gage
Eagan
East Ridge Ruckus
Round 4: Semi`s (8 & 16)
126
01/20
W
MD 13-2
G. Pavelko
Rochester Century
East Ridge Ruckus
Round 2
126
01/20
W
F 7-1 0:55
C. Larson
Menomonie
East Ridge Ruckus
Round 1 (16 Man)
126
01/13
L
DEC 3-0
N. Pelach
---
Paynesville Invitational
1st Place
126
01/12
W
F 2-0 0:35
T. Jensen
Belgrade-Brooten-Elrosa
Paynesville Invitational
Semifinals
126
01/03
L
F 0-0
J. Martinez-Balderrama
Forest Park
Union Invitational @ Union County HS
Quarterfinals
132
12/09
L
DEC 9-4
J. Waymire
Midwest/Havana
REX AVERY PORTA INVITE
Quarters & WB (32 Man)
126
12/09
L
F 0-0 1:44
F. Nation
PORTA
REX AVERY PORTA INVITE
Round 2 Champ (32 Man)
126
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/28
W
F 7-0 1:46
A. McConaha
---
2017 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 4
126-129 B
06/28
W
DEC 6-0
R. Nosbush
Mora
2017 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 3
126-129 B
06/27
W
FOR 0-0
J. Robinson
---
2017 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 2
126-129 B
02/04
L
F 0-0 0:43
H. Daugherty
Shelbyville
IHSA 1A Regional @ Argenta
Placement Matches
120
02/04
W
DEC 7-6
P. Plackett
Tolono (Unity)
IHSA 1A Regional @ Argenta
Consi Semis
120
02/04
L
F 0-0 3:48
H. Daugherty
Shelbyville
IHSA 1A Regional @ Argenta
Quarters and WB1
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024