Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zachary Seidl
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2013-2014
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
MD 8-0
J. Bieber
Marinette
Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
138
02/01
L
F 5-0 1:50
B. Thelen
Two Rivers
Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/01
W
DEC 7-2
I. Pennenberg
Wrightstown
Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/31
W
DEC 5-2
I. Pennenberg
---
Wrightstown @ Freedom
Round 1
138
01/10
L
F 2-0 0:31
S. Sauter
Luxemburg-Casco
Luxemburg-Casco @ Freedom
Round 1
145
01/04
L
DEC 6-2
J. Mumm
---
Cheesehead Invitational
Round 11.5
138
01/04
L
DEC 3-0
S. Rietz
---
Cheesehead Invitational
Round 11 (Consol Semis)
138
01/04
W
DEC 6-4
G. Davis
Platte County
Cheesehead Invitational
Round 7 (Consol Quarters & 1st Cons)
138
01/03
L
TF 24-9 4:55
N. Ramsey
Lockport
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
138
12/21
W
MD 8-0
B. Hunsberger
Hudson
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/21
W
MD 8-0
B. Hunsberger
Hudson
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/21
W
F 2-0 0:31
C. Coppock
Mosinee
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/21
W
F 2-0 0:31
C. Coppock
Mosinee
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/21
W
F 2-0 0:52
J. Brandenstein
Oconomowoc
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
Round 1 (16 Man)
138
12/21
W
F 2-0 0:52
J. Brandenstein
Oconomowoc
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
Round 1 (16 Man)
138
12/21
L
F 4-1 1:53
L. Roe
Sheboygan Falls
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
Rattails
138
12/21
L
F 4-1 1:53
L. Roe
Sheboygan Falls
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
Rattails
138
12/20
W
F 5-0 1:44
C. Ziegler
Fox Valley Lutheran
Northeastern Conference Multi-Dual
Champ. Round 1
138
12/19
L
MD 10-2
I. Walker
Marinette
Northeastern Conference Multi-Dual
Champ. Round 1
138
12/07
W
DEC 9-6
B. Rodriguez
---
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Placement matches 1st, 3rd, 5th (12 man and 8 man)
138
12/07
L
DEC 7-4
R. Applebee
---
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Semis & Cons Semi (12 and 8 Man)
138
12/07
W
F 0-0 2:58
J. Desjarlais
Lena
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Round 1 (12 man and 8 man)
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
DEC 8-2
J. Toellner
Bonduel
CWC Dual-Bonduel
Round 1 (6 Team)
126
01/19
W
F 2-0 1:18
A. Castillo
Almond-Bancroft
CWC Dual-Bonduel
Round 3 (6 Team)
126
01/19
L
F 2-0 1:26
G. Linjer
Manawa
CWC Dual-Bonduel
Round 4 (6 Team)
126
01/19
W
F 2-0 1:42
s. schaberg
---
CWC Dual-Bonduel
Round 2 (6 Team)
126
01/12
L
F 6-2 3:07
C. Halverson
BayPort
2019 Freedom Irish Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/12
W
TF 15-0 6:00
A. Saulnier
Appleton North
2019 Freedom Irish Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/12
L
F 5-0 0:51
C. Tenor
Denmark
2019 Freedom Irish Invitational
Round 1 (16 Man)
126
01/05
W
F 6-2 1:11
A. Gaboury-Gorges
Wautoma
Omro Invitational
Round 5 (6 Man)
126
01/05
L
MD 13-2
J. Severin
Kewaunee
Omro Invitational
Round 4 (6 Man)
126
01/05
L
F 9-1 1:59
A. Schad
---
Omro Invitational
Round 1 (6 Man)
126
12/15
W
MD 11-0
P. Scholler
Random Lake
Fond du Lac Cardinal Invite- JV/Girls
Round 3
118-126
12/15
W
DEF 2-0 2:00
C. Kindler
Stevens Point
Fond du Lac Cardinal Invite- JV/Girls
Round 2
118-126
12/15
W
F 6-1 1:51
N. Brenning
Oconomowoc
Fond du Lac Cardinal Invite- JV/Girls
Round 1
118-126
12/08
W
F 2-0 1:45
K. Otto
Reedsburg
2018 Devils Duals JV Ind.Tournament
Round 4
123-125
12/08
W
F 2-0 0:40
A. Martinez
Whitnall
2018 Devils Duals JV Ind.Tournament
Round 3
123-125
12/08
W
F 6-2 1:36
K. Zimmerman
Adams-Friendship
2018 Devils Duals JV Ind.Tournament
Round 2
123-125
12/01
W
F 0-0 2:44
L. Reader
---
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Placement matches 1st, 3rd, 5th (12 man and 8 man)
126
12/01
L
DEC 5-1
K. Koltz
Wrightstown
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Semis & Cons Semi (12 and 8 Man)
126
12/01
W
F 0-0 1:30
F. Peterson
Amherst
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Round 1 (12 man and 8 man)
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
F 0-0 1:19
N. Picard
Xavier
Green Bay Preble JV Tournament
Round 5 (6 Man)
120-126
02/03
W
F 0-0 1:56
A. Jens
Freedom
Green Bay Preble JV Tournament
Round 4 (6 Man)
120-126
02/03
W
F 0-0 0:42
E. Hegeman
Bay Port
Green Bay Preble JV Tournament
Round 3 (6 Man)
120-126
02/03
L
F 0-0 3:46
j. oleary
---
Green Bay Preble JV Tournament
Round 2 (6 Man)
120-126
02/03
W
MD 10-1
B. Kielar
Southern Door
Green Bay Preble JV Tournament
Round 1 (6 Man)
120-126
12/22
W
F 0-0
A. Spierings
Waupaca
Freedom @ Waupaca
Round 1
132
12/18
W
DEC 11-5
H. Gabrielson
Pulaski
Pulaski JV Tournament
Champ. Round 2
120
12/16
W
DEC 8-4
B. Neumann
Menomonee Falls
Marty Loy Classic JV/Girls Tourney- 2017
Round 3 (4&8 man)
114-120
12/16
L
F 2-0 1:18
L. Soquet
Denmark
Marty Loy Classic JV/Girls Tourney- 2017
Round 2 (4&8 man)
114-120
12/16
W
F 5-2 2:34
J. Dahmer
Menomonie
Marty Loy Classic JV/Girls Tourney- 2017
Round 1 (4&8man)
114-120
12/15
L
F 0-0 1:31
J. Pavlik
---
NEW Triple Dual JV
Champ. Round 1
126
12/01
W
F 0-0 0:41
E. Moore
Bay Port
Kimberly JV Invitational
Champ. Round 1
120
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
MD 9-0
T. Francois
West De Pere
Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/28
L
F 0-0 2:39
S. Bruss
---
Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/28
W
F 0-0 3:25
E. Krueger
---
Dirk Sorenson Door County Classic
Round 1 (16 Man)
106
01/21
W
F 10-1 3:23
J. Stubb
Ashwaubenon JV
Bay Port Pirate Invite 2017 (JV/MS)
Round 5 (5 Man)
98-106
01/21
L
F 2-0 1:17
H. Bohm
Luxemburg - Casco JV
Bay Port Pirate Invite 2017 (JV/MS)
Round 4 (5 Man)
98-106
01/21
W
DEC 7-4
T. Warzynski
Bay Port JV
Bay Port Pirate Invite 2017 (JV/MS)
Round 3 (5 Man)
98-106
01/21
W
F 11-0 3:09
V. Anderson
Luxemburg - Casco JV
Bay Port Pirate Invite 2017 (JV/MS)
Round 2 (5 Man)
98-106
01/20
L
DEC 6-0
S. Rietz
---
Wrightstown @ Freedom
Round 1
106
01/20
W
DEC 4-1
E. Krueger
---
Wrightstown @ Freedom
Round 1
106
01/07
L
DEC 2-0 SV
J. Boehnlein
Chilton/Hilbert
Omro Invitational
Round 5 (6 Man)
106
01/07
W
F 0-0 3:01
A. Veeser
Kewaunee
Omro Invitational
Round 3 (6 Man)
106
01/07
W
F 0-0 1:29
D. Hughes
Wautoma/Wild Rose
Omro Invitational
Round 2 (6 Man)
106
01/07
W
F 5-0 0:26
J. Konen
Berlin
Omro Invitational
Round 1 (6 Man)
106
12/21
W
F 7-1 3:33
V. Anderson
Luxemburg-Casco
Freedom @ Luxemburg-Casco
Round 1
---
12/03
W
DEC 8-4
C. Hart
Kimberly
2016 Papermaker Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
12/03
W
DEC 3-0
P. Zirpel
Kimberly
2016 Papermaker Invitational
Round 4 (16 Man)
106
12/03
L
DEC 5-4
L. Kovach
Sun Prairie
2016 Papermaker Invitational
Round 3 (16 Man)
106
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
W
DEC 6-1
S. Abts
Parkview Midde School
Bay Port Pirate Invite (JV/MS)
Finals (8 Man)
81-86
01/25
L
DEC 4-0
T. Belschner
Bay View Middle School
Bay Port Pirate Invite (JV/MS)
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
81-86
01/25
L
MD 8-0
T. Alsteen
Luxemburg-Casco MS
Bay Port Pirate Invite (JV/MS)
Quarterfinals (8 Man)
81-86
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024