Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
louie gagliardo
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Toms River North
Toms River North
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 6-3
S. Percelay
Pope John XXIII
NJSIAA State Championships
7th Place Matches
106
03/02
L
DEC 6-3
K. Dunnigan
Don Bosco
NJSIAA State Championships
Wrestleback 5
106
03/02
W
DEC 8-2
N. Calello
Watchung Hills
NJSIAA State Championships
Wrestleback 4
106
03/01
L
DEC 5-1
B. Ungar
Hunterdon Central
NJSIAA State Championships
Quarterfinals
106
03/01
W
DEC 6-5
B. Carter
Lacey
NJSIAA State Championships
Pre-Quarterfinals
106
02/28
W
MD 14-1
J. Delvecchio
---
NJSIAA State Championships
Preliminaries
106
02/23
W
DEC 6-1
B. Carter
Lacey
NJSIAA Region 7
Championship
106
02/23
W
F 0-0 3:31
S. Smith
---
NJSIAA Region 7
Semis (16 Man)
106
02/22
W
DEC 3-0
J. Brunner
Eastern
NJSIAA Region 7
Quarters (16 Man)
106
02/17
W
DEC 6-4
B. Carter
Lacey
NJSIAA District 26
First Place
106
02/16
W
MD 12-1
J. Sichelstiel
Paulsboro
NJSIAA District 26
Semis (16 Man)
106
02/16
W
FOR 0-0
*. Forfeit
---
NJSIAA District 26
Quarters (16 Man)
106
01/31
W
TF 25-10
N. Campanella
Central Regional
Toms River North @ Central Regional
Round 1
113
01/26
W
MD 13-1
T. Tuminelli
---
Shore Conference Individual Championship
Prelims (Round 2)
106
01/26
L
DEC 6-3 TB1
S. Smith
---
Shore Conference Individual Championship
3rd Place
106
01/26
W
DEC 7-4
B. Blaess
Jackson Memorial
Shore Conference Individual Championship
WB2
106
01/26
L
DEC 4-2
J. Maida
Shore Regional
Shore Conference Individual Championship
Semis Finals
106
01/26
W
DEC 7-2
N. Ammirati
Holmdel
Shore Conference Individual Championship
QTF
106
01/24
W
F 0-0 3:20
B. Scott
Brick Memorial
Toms River North @ Brick Memorial
Round 1
106
01/17
W
DEC 5-3 SV
J. Scerbo
Southern Regional
Toms River North @ Southern Regional
Round 1
113
01/15
W
DEC 5-3
J. Scerbo
Southern Regional
Southern Regional @ Toms River North
Round 1
113
01/14
W
DEC 4-2
N. Torre
---
Point Pleasant Boro vs. Toms River North
Round 1
113
01/12
W
F 15-1 3:46
J. Trainor
Brick Township
Toms River North @ Brick Township
Round 1
113
01/10
W
F 0-0 0:57
C. Yuro
Toms River South
Toms River North @ Toms River South
Round 1
113
01/05
W
TF 18-2 4:58
R. Caamano
---
Toms River North vs. Caldwell
Round 1
106
01/04
W
DEC 7-2
B. Blaess
Jackson Memorial Hs
Jackson Memorial Hs @ Toms River North
Round 1
106
01/02
W
MD 13-5
D. Haws
---
Lenape Valley Tournament
Semifinals
106
12/28
W
DEC 8-3
E. Mougalian
Kinnelon
Lenape Valley Tournament
1st Place Match
106
12/28
W
MD 13-5
D. Savercool
Whippany Park
Lenape Valley Tournament
Semifinals
106
12/22
W
TF 17-0 4:50
D. Kelleher
---
Freehold Twp. Quad
Champ. Round 1
106
12/22
W
DEC 9-6
J. Schifter
Freehold Township
Freehold Twp. Quad
Champ. Round 1
113
12/22
W
F 5-0 1:09
P. Berlin
Manasquan
Freehold Twp. Quad
Champ. Round 1
106
12/20
W
MD 14-4
J. McCullough
Toms River East H.S.
Toms River North @ Toms River East H.S.
Round 1
113
12/17
W
TF 15-0
D. Luc
Roselle Park
CBA Colt Classic
Quarterfinals
106
12/16
W
DEC 5-3
E. Tallmadge
Brick Township
CBA Colt Classic
Semifinals
106
12/15
L
DEC 5-2
C. Utter
High Point Regional
CBA Colt Classic
1st Place Match
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024