Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aiden Garcia
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Black Belt Wrestling Academy
DC Academy
Daniel Cormier Wrestling Academy
Palma
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
W
DEC 4-1
L. Mazzei
Frontier
2024 MidCals
1st
109 Boys
01/20
W
MD 9-1
M. Hatano
Folsom
2024 MidCals
Semis
109 Boys
01/19
W
DEC 5-4
M. Bradley
Tuttle
2024 MidCals
Quarters & 5th WB (64 Man)
109 Boys
01/19
W
MD 13-1
I. Nicolas
Woodlake
2024 MidCals
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
109 Boys
01/19
W
TF 19-4 6:00
M. Deguzman
Castro Valley
2024 MidCals
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
109 Boys
01/14
L
DEC 11-5
L. Velasquez
Warrior Warehouse Wrestling Club
Phoenix Youth Mid-Winter Scramble
Round 2 (Best of 3)
119-130
01/14
L
DEC 5-3 SV
L. Velasquez
Warrior Warehouse Wrestling Club
Phoenix Youth Mid-Winter Scramble
Round 1 (Best of 3)
119-130
12/28
W
DEC 6-2
A. Mallot
Ponderosa
Pat Lovell Holiday Wrestling Classic
1st Place
113
12/28
W
MD 9-1
N. Pathak
Lynbrook
Pat Lovell Holiday Wrestling Classic
Semifinals (Champion, front 3 mats)
113
12/27
W
TF 16-1 5:30
L. Camack
Paso Robles
Pat Lovell Holiday Wrestling Classic
Quarterfinals (Championship, Main Gym)
113
12/27
W
MD 10-0
R. Garcia
Gilroy
Pat Lovell Holiday Wrestling Classic
Round 3
113
12/23
W
MD 15-2
A. Faizi
Davis
2023 Ceres Invitational
Placement Matches (32 Man)
115
12/23
W
F 2-0 1:22
N. Kaiser
Monache
2023 Ceres Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
115
12/23
W
DEC 6-3
J. Lopez
Santa Teresa
2023 Ceres Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
115
12/23
W
F 15-3 4:25
M. Adams
Ceres
2023 Ceres Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
115
12/09
W
DEC 8-3
J. Bronte
Granada
James Riddle Memorial Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
10/14
W
Replay
DEC 6-0
G. Palace
Payson WC
RMN Events - Freakshow
2nd Place
109 lbs
10/14
W
Replay
DEC 5-0
A. Chacon
Safford WC
RMN Events - Freakshow
3rd Place
109 lbs
10/14
W
Replay
MD 12-0
L. Salindong
Durham Elite
RMN Events - Freakshow
Consi-Semis
109 lbs
10/14
L
Replay
DEC 2-1
A. Kikiniou
Poway Elite
RMN Events - Freakshow
Semi-Finals
109 lbs
10/14
W
Replay
MD 12-3
A. Chacon
Safford WC
RMN Events - Freakshow
Quarter-Finals
109 lbs
10/14
W
Replay
MD 15-2
D. Parker
Aniciente TC
RMN Events - Freakshow
Round of 16
109 lbs
10/14
W
Replay
DEC 3-2
C. Martin
Beat the Streets LA
RMN Events - Freakshow
Round of 32
109 lbs
10/07
W
Replay
MD 10-0
S. Moody
Sanderson Wrestling Academy
PNL Gilroy Regional
Round 6 (12 Man)
107
10/07
W
Replay
DEC 6-0
T. Telford
Sanderson Wrestling Academy
PNL Gilroy Regional
Round 5 (12 Man)
107
10/07
W
Replay
TF 15-0 5:10
R. Morby
Sanderson Wrestling Academy
PNL Gilroy Regional
Round 4 (12 Man)
107
10/07
W
Replay
DEC 5-0
S. Moody
Sanderson Wrestling Academy
PNL Gilroy Regional
Round 2 (12 Man)
107
10/07
W
Replay
MD 11-0
M. Kowalski
Sanderson Wrestling Academy
PNL Gilroy Regional
Round 1 (12 Man)
107
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
W
TF 16-0 2:34
R. Gaspa
Whitesboro Wrestling
Phoenix Combat Kids Youth Tournament - NY Top 100
Round 5 (6 Man)
110-121
01/15
L
F 4-0 0:43
C. Fraher
Club not listed
Phoenix Combat Kids Youth Tournament - NY Top 100
Round 4 (6 Man)
110-121
01/15
L
F 2-0 2:39
S. Warner
Baldwinsville Wrestling
Phoenix Combat Kids Youth Tournament - NY Top 100
Round 3 (6 Man)
110-121
01/15
L
F 5-0 4:45
G. Richard
District 3 Wrestling
Phoenix Combat Kids Youth Tournament - NY Top 100
Round 2 (6 Man)
110-121
01/15
W
F 2-0 0:27
C. Kroel
Phoenix Combat Kids
Phoenix Combat Kids Youth Tournament - NY Top 100
Round 1 (6 Man)
110-121
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024