Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mark Gonzales
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bulldog Premier Wrestling Club
Crown Point
Marana
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
W
DEC 3-1
J. Bunch
Bison Elite Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 6
285
03/09
W
DEC 4-1
G. Baker
Decatur Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 5
285
03/09
L
F 0-0 3:12
B. Land
Team Jeff Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 4
285
02/25
L
Replay
DEC 5-0
K. Fellure
Franklin Community High School
Indiana Frosh-Soph State Championships
Placement
215
02/25
W
Replay
F 5-4 3:27
D. Orman
Northview
Indiana Frosh-Soph State Championships
Semi`s
215
02/25
W
Replay
DEC 7-5
Z. Clark
Crown Point
Indiana Frosh-Soph State Championships
Quarters
215
02/24
W
Replay
DEC 7-4
J. Osborn
Decatur central wrestling club
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
215
02/24
W
Replay
MD 13-1
C. Metzler
Noblesville Wrestling Club
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
215
02/11
W
F 2-0 0:52
H. Ivey
North Newton
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Placement
215
02/11
W
FOR 0-0
Z. Clark
Crown Point
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 8
215
02/11
W
F 5-0 0:26
B. Boylan
Warsaw Tiger Wrestling
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 6
215
02/11
W
F 5-0 1:32
D. Hamilton
Bellmont (IN)
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 3
215
02/11
W
F 6-0 1:23
M. Wasiak
Lake Central
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 2
215
01/29
L
F 0-0
R. Corral
Tucson Magnet
Marana Multi Dual
Round 1
215
01/25
L
F 0-0 1:46
A. Lopez
Cactus
Verrado Viper Tournament
Round 5
215
01/25
L
F 0-0
M. Williams
Sahuarita Hs
Marana Multi Dual
Round 1
215
01/20
W
F 2-0 1:37
T. Agunanne
Homestead
Plymouth JV Tournament - January
Finals (8 Man)
215A
01/20
W
F 2-0 1:09
G. Coon
Logansport
Plymouth JV Tournament - January
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
215A
01/20
W
F 7-1 0:39
N. Castillo-Mon
Angola
Plymouth JV Tournament - January
Quarterfinals (8 Man)
215A
01/18
L
F 0-0
A. Lopez
Cactus
Verrado Viper Tournament
Round 5
215
01/18
W
F 0-0
L. Koroma
Betty H. Fairfax
Verrado Viper Tournament
Round 3
215
01/18
W
DEF 0-0
C. Lifshitz
Sunnyslope
Verrado Viper Tournament
Cons. Semis
215
01/18
W
F 0-0
R. Sullivan
Wickenburg
Verrado Viper Tournament
3rd Place Match
215
01/18
W
F 0-0
C. Barbarin
Sierra Linda HS
Verrado Viper Tournament
Cons. Quarters
215
01/18
L
F 0-0
R. Sullivan
Wickenburg
Verrado Viper Tournament
Quarterfinals
215
01/18
L
F 2-2 4:39
A. Berryhill
Cienega
Marana @ Cienega
Round 1
215
01/07
L
DEC 7-2
R. James
Merrillville
Lake County Championships
Placement Matches
285
01/06
W
F 4-0 2:22
J. Mayo
River Forest
Lake County Championships
Semis & 3WB
285
01/06
W
F 2-0 0:23
B. VanNieulande
Kankakee Valley
Lake County Championships
2nd WB
285
01/06
L
F 3-2 1:50
S. Rindfuss
Lowell
Lake County Championships
Quarters
285
01/06
W
F 2-0 0:46
M. Rivera
Andrean
Lake County Championships
Round 1
285
01/04
L
F 0-0
C. Balke
Casteel HS
SDO Multi- Marana, Yuma Catholic, and Casteel
Round 1
215
01/03
L
F 8-1 5:16
J. Flores
Yuma Catholic
SDO Multi- Marana, Yuma Catholic, and Casteel
Round 1
215
12/27
W
F 0-0
E. Muczynski
Highland
KV Super Duals
Round 1
285
12/27
L
F 0-0
A. Nelson
Morenci Jr./Sr.
Christmas Clash (Morenci Multi)
Round 1
215
12/26
L
F 6-0 1:43
M. Martinez
Cleveland
Christmas Clash (Morenci Multi)
Round 1
215
12/20
L
F 0-0
R. Bostick
Sunnyside H.S.
Marana Multi Dual Sunnyside and Rincon
Round 1
215
12/09
L
F 5-0 0:22
B. CAESAR
CLEVELAND HEIGHTS
Beat the Streets Boys H.S. Duals 2023
Round 2 (4 Team)
285
12/09
W
F 2-0 1:08
K. Suarez
Elgin (H.S.)
Beat the Streets Boys H.S. Duals 2023
Round 3 (4 Team)
285
11/29
W
DEC 6-1
C. Ogren
Ironwood Ridge
Marana Multi Meet
Round 1
215
11/28
L
F 3-2 5:17
W. Foley
Mountain View - Marana
Marana Multi Meet
Round 1
215
11/22
W
DQ 0-0
T. Williams
Buena
Walden Grove Tri Meet
Round 1
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
W
Replay
DEC 6-0
K. Lambert
Mooresville Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 6
220
01/21
W
F 5-3 2:19
N. Kalk
CROWN POINT
Hobart JV INVITE
Round 4
216-235
01/21
W
F 5-0 1:14
K. Grant
South Bend Riley
Hobart JV INVITE
Round 2
216-235
01/21
L
F 4-6 4:00
A. Martinez
HOBART
Hobart JV INVITE
Round 1
216-235
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024