Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Allison Krantz
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
NDWA
Northern DE Wrestling
Northern DE Wrestling Academy
Northern Delaware Wrestling
Northern Delaware Wrestling Ac
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/24
W
F 2-0 0:59
A. Davis
Shore elite
2024 Compete Classic
Round 1 (3 Man)
70
03/09
L
DEC 4-0
C. Sanchez
Mcdonald Wrestling
2024 Delaware Kids State Championships
1st & 3rd (16 Man)
65
03/09
W
F 2-0 1:00
E. Fritts
Northern Delaware
2024 Delaware Kids State Championships
Placement (4 Man)
60_70
03/09
W
F 5-0 1:06
R. Dominick
Smyrna little wrestlers
2024 Delaware Kids State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
65
03/09
L
DEC 4-1
P. Hewes
Smyrna little wrestlers
2024 Delaware Kids State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
03/09
W
F 2-0 0:48
N. Stasio
St.Elizabeths
2024 Delaware Kids State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
03/09
W
F 5-0 1:00
A. Bhaskaran
Kraken
2024 Delaware Kids State Championships
Semis (4 Man)
60_70
02/10
L
MD 10-0
B. Grieder
Northern Delaware Wrestling Ac
King of the Forest
Placement Matches (8 Man)
65
02/10
W
MD 9-0
P. Lewis
Henlopen Hammers
King of the Forest
Semis & 1st WB (8 Man)
65
02/04
W
F 2-0 0:40
K. Kirwan
Kent County Junior Wrestling
Judgement Day
Placement Matches (8 Man)
60
02/04
L
DEC 5-0
E. Rollins
North East Jr Wrestling
Judgement Day
Semis & 3rd WB (16 Man)
55_60
02/04
W
DEC 6-0
C. Choney
Panthers
Judgement Day
2nd Wrestleback (16 Man)
55_60
02/04
W
TF 24-9 2:16
S. Lee
Seaford
Judgement Day
Semis & 1st WB (8 Man)
60
02/04
L
DEC 4-0
H. Crockett
North East Jr Wrestling
Judgement Day
Quarters & 1st WB (16 Man)
55_60
02/04
W
F 2-0 0:16
J. Dillon
Cape Takedown Club
Judgement Day
Round 1 (16 Man)
55_60
01/27
W
F 4-0 0:58
A. Burke
Mavericks Wrestling
2nd Annual Battlefield Classic
Round 1 (16 Man)
60
01/27
W
F 6-0 1:40
A. Cannon
Unattached
2nd Annual Battlefield Classic
Round 1 (4 Man)
60_70
01/14
W
DEC 5-1
R. Keily
Henlopen Hammers
2024 Rough Rodney
Semis & 3rd WB (16 Man)
55_60
01/14
L
DEC 4-0
J. Haliburton
Northern Delaware Wrestling Ac
2024 Rough Rodney
1st & 3rd (16 Man)
55_60
01/14
W
F 4-0 1:24
J. Crane
Smyrna Little Wrestlers
2024 Rough Rodney
Round 1 (16 Man)
55_60
01/14
W
TF 25-9 2:45
A. Bednarik
Henlopen Hammers
2024 Rough Rodney
Round 3 (3 Man)
60
01/14
W
F 2-0 0:27
H. Rupert
UQA Lions Wrestling Club
2024 Rough Rodney
Quarters & 1st WB (16 Man)
55_60
01/14
W
F 4-1 0:46
S. Girtain
Smyrna Little Wrestlers
2024 Rough Rodney
Round 1 (3 Man)
60
01/06
L
MD 8-0
J. Haliburton
Northern Delaware Wrestling Ac
10th Camp Barnes Wrestling Classic
1st & 3rd (16 Man)
55_60
01/06
W
DEC 3-0
J. Peacock
UQA Lions
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
55_60
01/06
W
DEC 2-0
R. Keily
Henlopen Hammers
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
55_60
01/06
W
F 0-0
L. Huskey
Bull Island Grappling
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 1 (16 Man)
55_60
12/31
L
F 2-0 0:21
M. Shields
SMWC Wolfpack
New Year`s Brawl
1st & 3rd (16 Man)
62
12/31
W
MD 11-0
A. Davis
Kent County Junior Wrestling
New Year`s Brawl
Placement Matches (8 Man)
65
12/31
W
DEC 2-0
C. Punte
Bel Air
New Year`s Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
62
12/31
W
F 2-0 0:28
B. Frank-Archie
Dover Bandits
New Year`s Brawl
Semis & 1st WB (8 Man)
65
12/31
W
DEC 5-0
B. Christy
North East Jr Wrestling
New Year`s Brawl
Quarters & 1st WB (16 Man)
62
12/31
W
DEC 4-0
A. Burke
Mavericks Wrestling
New Year`s Brawl
Round 1 (16 Man)
62
12/10
L
F 5-0 0:28
G. Nieto
Panthers
Buccaneer Holiday Classic
1st & 3rd (16 Man)
55_60
12/10
W
DEC 2-0
P. Lewis
Henlopen Hammers
Buccaneer Holiday Classic
4th Wrestleback (16 Man)
55_60
12/10
W
F 2-0 0:42
S. Kuster
Cape Takedown Club
Buccaneer Holiday Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
55_60
12/10
W
F 2-0 0:36
S. Walker
GOAT House Wrestling Club
Buccaneer Holiday Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
55_60
12/10
L
DEC 4-2
Z. McDonough
Seawolves
Buccaneer Holiday Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
55_60
12/10
W
F 10-1 1:43
S. Girtain
Smyrna little wrestlers
Buccaneer Holiday Classic
Round 2 (3 Man)
55_65
12/10
W
DEC 2-0
R. Keily
Henlopen Hammers
Buccaneer Holiday Classic
Round 1 (16 Man)
55_60
12/10
W
MD 10-0
A. Cannon
Seawolf
Buccaneer Holiday Classic
Round 1 (3 Man)
55_65
11/25
L
MD 8-0
J. Haliburton
Northern DE Wrestling Academy
Red Lion Kickoff Classic
Placement Matches (8 Man)
55_60
11/25
W
DEC 6-0
E. Fritts
NDWA Knights
Red Lion Kickoff Classic
Round 2 (4 Man)
60_70
11/25
W
DEC 4-2 SV
M. Guyer
North East Jr. Wrestling
Red Lion Kickoff Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
55_60
11/25
W
F 2-0 0:45
A. Davis
Kent County Junior Wrestling
Red Lion Kickoff Classic
Round 1 (4 Man)
60_70
11/25
W
F 9-0 1:58
H. Rupert
UQA Wrestling Club
Red Lion Kickoff Classic
Quarterfinals (8 Man)
55_60
11/25
W
MD 13-0
M. Bonis
Northern Delaware Wrestling
Red Lion Kickoff Classic
Round 3 (4 Man)
60_70
11/05
W
F 2-0 0:32
H. Rupert
UQA Lions Wrestling Club
Halloween Havoc
Semis & 3rd WB (16 Man)
60_65
11/05
L
F 2-0 0:33
M. Bodrog
Wrecking Crew
Halloween Havoc
1st & 3rd (16 Man)
60_65
11/05
W
DEC 7-0
R. Willis
Team Smyrna
Halloween Havoc
Quarters & 1st WB (16 Man)
60_65
11/05
L
F 2-0 1:27
C. Johnson
Pennsville
Halloween Havoc
Round 3 (3 Man)
60_75
11/05
W
F 2-0 1:19
E. Fritts
Northern DE Wrestling
Halloween Havoc
Round 1 (3 Man)
60_75
10/15
W
DEC 2-0
C. Pelly
Wilmington Bulldogs
2023 Tiger Takedown
Round 2 (3 Man)
60_65
10/15
W
DEC 6-0
A. Brown
---
2023 Tiger Takedown
Round 3 (3 Man)
60_65
09/30
W
DEC 4-0
E. Fritts
Northern Delaware
2023 Back to School Open
Round 2 (Best of 3)
60_70
09/30
W
MD 14-3
E. Fritts
Northern Delaware
2023 Back to School Open
Round 1 (Best of 3)
60_70
09/30
W
DEC 4-0
J. Peacock
UQA Lions Wrestling Club
2023 Back to School Open
Round 1 (3 Man)
60_65
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
W
F 20-5 1:51
A. Bednarik
Henlopen Hammers
2023 Delaware Kids State Championships
Placement (4 Man)
50 _60
03/11
W
F 4-0 2:31
Z. McDonough
Seawolf
2023 Delaware Kids State Championships
Placement Matches (8 Man)
55
03/11
W
DEC 4-1
R. Keily
Mat Ratz Wrestling
2023 Delaware Kids State Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
55
03/11
L
DEC 4-0
N. Taggart
Kraken
2023 Delaware Kids State Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
55
03/11
W
F 2-0 0:27
S. Murphy-Simms
Hammers/MMS
2023 Delaware Kids State Championships
Semis (4 Man)
50 _60
01/21
L
F 2-2 0:32
M. Shields
SMWC Wolfpack
Judgement Day
1st & 3rd (16 Man)
55
01/21
W
F 2-0 0:46
J. Haliburton
Kraken Wrestling Club
Judgement Day
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
01/21
W
TF 18-2 2:25
E. Moffett
Caesar Rodney Young Riders
Judgement Day
Round 2 (Best of 3)
50
01/21
W
F 2-0 0:21
E. Owens
Mavericks
Judgement Day
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
01/21
W
MD 14-4
E. Moffett
Caesar Rodney Young Riders
Judgement Day
Round 1 (Best of 3)
50
01/21
W
DEC 10-4
M. Guyer
North East Jr Wrestling
Judgement Day
Round 1 (16 Man)
55
01/15
W
F 6-0 1:59
G. Hatchell
Middletown Wrestling Club
2023 Rough Rodney
Placement Matches (8 Man)
55
01/15
W
F 2-0 0:35
B. Wilson
CR Young Riders
2023 Rough Rodney
Semis & 1st WB (8 Man)
55
01/15
W
F 4-0 0:32
J. Crane
Smyrna Little Wrestles / Team
2023 Rough Rodney
Quarterfinals (8 Man)
55
01/08
W
MD 9-0
J. Peacock
Queen Anne`s
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Placement Matches (8 Man)
55
01/08
W
TF 15-0 2:30
R. Dominick
Smyrna
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
55
01/08
W
F 5-2 1:12
J. Haliburton
Kraken
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Quarterfinals (8 Man)
55
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024