Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ezra Turner
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
American Falls
East Idaho Elite
East Idaho Elite Wrestling Club
East idaho elite
ID
Southern Idaho Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/24
L
TF 10-0 1:01
D. Johnson
OR
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
ROund 4
106
03/24
L
Replay
F 4-0 0:31
M. Pettis
WA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
Round 3
106
03/24
L
TF 9-0 0:46
K. Peterson
WA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
Round 2
106
11/17
W
F 2-0 0:33
R. Aguero
Snake River Junior High
District 5 Jr High Districts
Placement (4 Man)
105
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/02
W
Replay
MD 9-1
B. Schneider
ND
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 8 - QF
85-91
04/01
L
Replay
F 5-0 1:23
R. Zimmerer
CO
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 6
85-91
04/01
L
Replay
F 2-0 0:19
T. Gerhold
IA
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 4
85-91
03/10
L
Replay
F 2-0 1:01
T. Torgerson
North Sevier Wolf Pack
Intermountain Warrior Challenge
Round 3 32 man
92
03/10
L
Replay
F 8-0 1:24
E. Olson
Sanderson Wrestling Academy
Intermountain Warrior Challenge
Round 2 32 man
92
02/11
W
F 7-2 2:29
G. Boyd
East Idaho Elite Wrestling Club
Idaho Folkstyle State Championships
2nd Place Match (8 Man)
90
02/11
W
DEC 5-2
J. McWatters
Lakeland Wrestling Club
Idaho Folkstyle State Championships
Placement Matches (8 Man)
90
02/11
W
F 2-0 0:11
J. Metcalf
Hawk Wrestling Club
Idaho Folkstyle State Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
90
02/11
W
F 2-0 0:36
K. Clausen
Homedale wrestling club
Idaho Folkstyle State Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
90
02/11
L
F 5-2 2:18
H. Stone
208 Badgers
Idaho Folkstyle State Championships
Quarterfinals (8 Man)
90
02/04
W
F 2-0 0:40
L. Conover
Team sublime
Folkstyle Festival `Tour of Idaho` AF
Round 2 (Best of 3)
95
02/04
W
MD 10-0
L. Conover
Team sublime
Folkstyle Festival `Tour of Idaho` AF
Round 1 (Best of 3)
95
12/18
W
Replay
DEC 13-11 SV
B. Maddox
---
Xmas Clash Tryouts 2022
Placement Matches (8 Man)
92
12/18
W
Replay
F 5-0 0:53
M. Hernandez
Team Sublime
Xmas Clash Tryouts 2022
Semis & WB (8 Man)
92
12/18
W
Replay
F 5-0 0:34
K. Neibaur
Bonneville Wrestling
Xmas Clash Tryouts 2022
Quarterfinals (8 Man)
92
12/17
L
Replay
MD 15-2
R. Peterson
Declo Middle School
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 5
90
12/17
W
Replay
F 12-0 2:58
T. Turner
Buhl Middle School
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 4
90
12/17
W
Replay
DEC 11-7
B. Haubert
Heritage Middle School
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 3
90
12/17
L
Replay
F 7-0 2:59
P. Swan
Homedale
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 2
90
12/17
W
Replay
F 3-2 2:46
J. Ostoja
Legacy Wrestling Academy
2022 Idaho Middle School State Champ
Round 1
90
12/03
L
F 6-0 1:13
B. Darjee
Robert Stuart Middle School
Richard Stimpson Memorial 2022
3rd Place Placement Matches (32 Man)
90
12/03
W
F 2-0 3:11
C. Fuller
O`Leary Middle School
Richard Stimpson Memorial 2022
6th Wrestleback (32 Man)
90
12/03
L
MD 13-4
D. Valero
East Minico Middle School
Richard Stimpson Memorial 2022
Semis & 5th WB (32 Man)
90
12/03
W
F 2-0 0:15
A. Lewis
Taylorview Middle School
Richard Stimpson Memorial 2022
Quarters & 3rd WB (32 Man)
90
11/26
L
Replay
F 8-6 3:25
C. Robinson
Ruby Mountain Wrestling
Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
88
11/26
W
Replay
F 4-0 1:13
W. Powell
Victory Wrestling Club
Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
88
11/26
L
Replay
MD 10-0
K. Dyches
Champions Wrestling Club
Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
88
11/26
W
Replay
DEC 2-0
S. Wood
Sanderson Wrestling Academy
Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
88
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024