Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brent Topliff
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
NC 0-0
T. Turin
Sandy
OSAA 6A Mt Hood Conference
---
126
02/17
W
F 9-1 5:32
A. Htoo
Barlow
OSAA 6A Mt Hood Conference
Third and Fitfth Place
126
02/17
L
DEC 10-9
A. Warfield
Barlow
OSAA 6A Mt Hood Conference
Consolation Semis
126
02/17
L
MD 8-0
O. Anderson
Clackamas
OSAA 6A Mt Hood Conference
Championship Semifinals
126
02/16
W
F 7-0 4:47
A. Htoo
Barlow
OSAA 6A Mt Hood Conference
Quarterfinals
126
02/03
W
F 2-4 2:30
G. Butner
West Albany
Sherwood Invitational
Placement (32 Man)
126
02/03
L
F 5-0 4:33
B. Kamp
McMinnville
Sherwood Invitational
Round 4
126
02/03
L
F 7-0 3:16
A. Khanjan
Westview
Sherwood Invitational
Round 3
126
02/03
W
F 4-0 3:04
D. Aquilar
West Albany
Sherwood Invitational
Round 2
126
02/02
W
F 5-0 2:30
C. Fleming
Reynolds
Sandy @ Reynolds
Round 1
126
01/26
L
F 7-0 1:27
T. Brown
Culver
Reser`s Tournament of Champions-V 2024
Round 4 Quarters & WB 3
126
01/26
W
FOR 0-0
F. FORFEIT
Sprague
Reser`s Tournament of Champions-V 2024
Round 3 - WB 2
126
01/26
L
F 2-0 0:55
J. Romero
Dallas
Reser`s Tournament of Champions-V 2024
Round 2 Champ & WB 1
126
01/12
L
F 6-2 3:50
W. Stahl
Oregon City
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 6 (8 Team)
128
01/12
L
F 6-2 0:52
G. Singleton
Roseburg
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 3 (8 Team)
128
01/12
W
DEC 5-0
T. Paxton
Cleveland
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 4 (8 Team)
128
01/12
W
DEC 4-0
B. Kamp
McMinnville
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 1 (8 Team)
128
01/12
L
MD 10-2
C. Yancey
Crook County
Mike Shinkle Memorial
Round 1
126
01/11
L
F 2-0 0:50
J. Peterman
Harrisburg
Mike Shinkle Memorial
Round 1
126
01/07
W
DEC 5-1
T. Turin
Sandy High School
2024 Paul/Larson Invitational
Placement (32 Man)
126
01/06
L
F 2-0 0:24
C. Jackson
St. Helens High School
2024 Paul/Larson Invitational
Semis & 3rd WB (32 Man)
126
01/06
W
F 6-2 1:53
J. Carter
Southridge High School
2024 Paul/Larson Invitational
Champ Round 3 & 2nd WB (32 Man)
126
01/06
W
F 2-0 1:24
S. Saldivar
Grant High School
2024 Paul/Larson Invitational
Champ Round 2 & 1st WB (32 Man)
126
01/05
W
F 2-2 4:46
A. Warfield
Barlow
Sandy @ Barlow
Round 1
132
12/10
W
F 13-5 4:00
G. Sinclair
Enterprise
Muilenburg
Round 9 (Cons Placing 58-60)
126
12/09
L
F 2-0 0:40
J. Mescher
Bishop Kelly
Muilenburg
Round 8 (Consolation Semis 53-56)
126
12/09
W
DEC 6-2
Y. Conejo
Hermiston
Muilenburg
Round 7 (Consolation 46,48,49,50,51,52)
126
12/09
L
F 6-0 2:46
J. Losee
Graham-Kapowsin
Muilenburg
Round 3
126
12/09
W
F 5-0 1:27
D. Hays
Bishop Kelly
Muilenburg
Round 2 (Championship 17,19,21,23,25,27,29,31)
126
12/08
W
F 2-0 0:14
Q. Koler
Scappoose
Muilenburg
Round 1 (Championship 1-16)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
DEF 0-0
G. Buswell
Sandy
OSAA 6A Mt Hood Conference
Placement (16 Man)
120
02/11
L
F 8-0 2:13
C. Abraham
Adrienne C. Nelson
OSAA 6A Mt Hood Conference
Cons. Semis (16 Man)
120
02/11
W
F 12-0 4:49
K. Lefkowitz
Clackamas
OSAA 6A Mt Hood Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/11
W
FOR 0-0
D. Amador
Adrienne C. Nelson
OSAA 6A Mt Hood Conference
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/11
L
MD 14-4
Y. Narruhn
David Douglas
OSAA 6A Mt Hood Conference
Round 1 (16 Man)
120
01/20
L
F 3-2 3:38
M. Pilat
David Douglas
David Douglas @ Sandy
Round 1
126
01/13
L
Replay
F 9-2 3:00
Y. Narruhn
David Douglas
Oregon Classic HS Boys Duals
Quarterfinals (8 Team)
122
12/17
W
DEC 11-7
J. Maxfield
Dallas
Liberty HS Boys 2022 Invitational
Round 4
120
12/17
L
F 5-0 1:42
L. Cheek
---
Liberty HS Boys 2022 Invitational
Round 3
120
12/17
W
F 6-1 3:42
E. Zimmerman
Pendleton
Liberty HS Boys 2022 Invitational
Round 2
120
12/17
W
TF 16-1 4:00
J. McLAUGHLIN
---
Liberty HS Boys 2022 Invitational
Round 1
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024