Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colby Tarrabt
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 2-0 1:00
B. Gilkey
Collinsville
Collinsville @ Glenpool
Round 1
220
12/21
L
F 2-1 3:34
C. Dicarlo
Pryor
Pryor @ Glenpool
Round 1
220
12/18
W
F 2-2 0:57
M. Knight
Skiatook
Glenpool @ Skiatook
Round 1
220
12/08
W
F 2-0 0:34
E. Reza
Duncan
Glenpool @ Duncan
Round 1
195
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
F 3-0 3:46
B. Hardy
Piedmont
OSSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
195
03/12
L
F 2-1 3:18
J. Loucks
Duncan
OSSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
195
02/22
L
F 3-1 6:24
H. Moudy
Coweta Public School
OSSAA 5A East Regional
3rd WB
195
02/22
L
F 9-2 0:43
G. Chesbro
Bishop Kelley
OSSAA 5A East Regional
Quarters
195
02/22
W
F 2-0 0:55
A. Taylor
Will Rogers
OSSAA 5A East Regional
Round 1 (16 Man)
195
01/30
L
DEC 11-4
G. Lyons
Collinsville
Glenpool @ Collinsville
Round 1
195
01/27
L
F 4-1 1:48
E. Hynes
---
Glenpool @ Broken Arrow Hs
Round 1
195
01/22
W
F 0-0
D. Spahr
---
Glenpool @ Tahlequah Senior Hs
Round 1
195
01/22
L
DEC 5-1
C. Balthrop
Ada
Ada vs. Glenpool
Round 1
220
01/21
L
F 0-0
A. Jamison
Durant
Durant vs. Glenpool
Round 1
195
01/17
W
F 0-0
H. Moudy
Coweta Public School
Coweta Public School @ Glenpool
Round 1
195
01/14
W
DEC 6-2
C. Capages
Jenks
Glenpool @ Jenks
Round 1
195
01/14
L
F 0-0
J. Hall
---
Skiatook vs. Glenpool
Round 1
195
01/09
L
F 5-0 1:12
C. Alvarado
Enid
Larry Wilkey Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
195
01/09
L
DEC 5-0
M. Medina
Sapulpa
Glenpool @ Sapulpa
Round 1
195
01/08
L
F 7-1 3:57
J. Stover
Southmoore
Larry Wilkey Invitational
Quarters (32 Man)
195
01/08
W
F 2-0 1:57
R. Satterlee
Westmoore
Larry Wilkey Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
195
12/31
L
F 0-0 2:23
I. Gibson
Bixby
Glenpool @ Bixby
Round 1
220
12/30
L
F 7-0 1:46
C. Alvarado
Enid
Glenpool Warrior Classic
Round 3 (12 Man)
195
12/30
L
F 7-0 1:46
C. Alvarado
Enid
Glenpool Warrior Classic
Round 3 (12 Man)
195
12/30
L
F 2-1 3:35
J. Hampton
---
Glenpool Warrior Classic
Round 1 (12 Man)
195
12/30
L
F 2-1 3:35
J. Hampton
Jay
Glenpool Warrior Classic
Round 1 (12 Man)
195
12/13
L
DEC 3-0
C. Mayberry
Union
Bud Gainer - Broken Arrow Classic
5th Place
195
12/12
W
F 2-0 1:27
C. Mayberry
Union
Bud Gainer - Broken Arrow Classic
Round 3 (8 Man)
195
12/12
L
F 2-0 1:05
D. Aynes
Mustang
Bud Gainer - Broken Arrow Classic
Round 2 (8 Man)
195
12/12
L
F 2-0 1:26
E. Hynes
Broken Arrow Hs
Bud Gainer - Broken Arrow Classic
Round 1 (8 Man)
195
12/03
L
DEC 7-0
C. Peters
Bartlesville
Bartlesville @ Glenpool
Round 1
195
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
MD 16-2
M. Nogalski
Bishop Kelley
OSSAA 5A East Regional
1st WB
220
02/21
L
F 2-0 3:15
W. Campbell
Durant
OSSAA 5A East Regional
Round 1 (16 Man)
220
02/14
L
F 2-0 1:10
M. Ramirez
Piedmont
OSSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
220
02/07
L
DEC 5-2
K. Pouncil
Checotah
Glenpool Warrior Classic 2020
Prelim Round 2
220
02/07
L
F 5-3 2:40
A. JENKINS
Davenport
Glenpool Warrior Classic 2020
Prelim Round 1
220
02/01
L
F 0-0 1:16
N. Ford
Salina
Pryor Doug Rial Tournament
3rd WB
220
02/01
W
DEC 6-5
M. Nogalski
Bishop Kelley
Pryor Doug Rial Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
220
02/01
W
F 10-0 3:57
J. Mathies
Union
Pryor Doug Rial Tournament
1st WB
220
01/31
L
F 5-0 3:03
L. Fortney
Bristow
Pryor Doug Rial Tournament
Round 1 (16 Man)
220
01/25
L
DEC 7-0
C. Schrader
---
Skiatook Tournament
2nd WB (32 Man)
220
01/24
W
DEC 5-3
J. Warrior
Thomas Edison
Skiatook Tournament
Cons. Round 2
220
01/24
L
DEC 10-3
H. Butler
Sperry
Skiatook Tournament
Champ. Round 2 (32 Man)
220
12/21
L
F 9-0 2:22
J. Mitchell
Cleveland
Cleveland Joe Cole Classic HS
4th Wrestleback (16 Man)
220
12/21
W
DEC 4-3
C. Dildine
Barnsdall
Cleveland Joe Cole Classic HS
3rd WB 16 man
220
12/21
W
FOR 0-0
A. Martin
Union JV
Cleveland Joe Cole Classic HS
2nd Wrestleback (16 Man)
220
12/20
L
F 9-1 5:46
M. Little
Cushing
Cleveland Joe Cole Classic HS
Quarters
220
12/20
W
DEC 4-0
J. Williams
Nathan Hale
Cleveland Joe Cole Classic HS
Round 1 (16 Man)
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024