Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jedd Kretsinger
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Chugach Eagles Wrestling
Eagle River High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/01
L
F 3-2 2:41
C. Owen
Grace Christian School
2023 Grace Grizzly Shakedown
Round 3 - Quarters & RR
171
12/01
L
MD 15-2
W. Erickson
Colony High School
2023 Grace Grizzly Shakedown
Round 2 - Champ 1-16, Champ 2-32 & 1WB-32
171
11/18
W
DQ 1-2
T. Jones
South Anchorage High School
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 12
171
11/18
W
F 4-2 2:18
A. Petla
New Stuyahok
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 10
171
11/18
W
F 9-1 1:37
B. Jennings
Tok High
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 9
171
11/18
W
F 7-0 3:54
L. Alexander
Student Wrestling Development Program
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 8
171
11/18
W
F 2-0 1:23
G. Ortilla
Barrow High School
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 7
171
11/17
W
F 6-0 1:30
A. Cogan
West Valley Wolfpack
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 4
171
11/17
L
DEC 14-11
N. Douglas
Delta
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 2 Champ & WB (32 Man)
171
11/17
W
F 2-0 0:44
V. Thongdy
South Anchorage High School
Lancer Smith Memorial 2023 JV
Round 1 (32 Man)
171
11/09
W
F 2-0 0:53
P. Ulofoshio
Bartlett High
Bartlett High @ Eagle River High School
Round 1
171
11/09
L
MD 14-0
A. Hensen
South Anchorage High School
South Anchorage High School @ Eagle River High School
Round 1
171
11/04
L
DEC 8-1
H. Terbeek
Student Wrestling Development Program
Eagle River Rumble 2023 Tournament
Round 5 Cons & RR
171
11/04
L
DEC 16-10
E. Ginn
Palmer High School
Eagle River Rumble 2023 Tournament
Round 4 QF & 1st RR
171
11/04
W
F 2-4 1:06
L. Heanu
Dimond
Eagle River Rumble 2023 Tournament
Round 2
171
11/02
W
F 6-0 4:50
A. Hammonds
East Anchorage High School
Eagle River High School @ East Anchorage High School
Round 1
171
10/28
L
MD 9-0
S. Guliyev
West Anchorage
Top Dog Invite
Finals
171
10/28
W
M FOR 0-0
G. Chaney
Dillingham High School
Top Dog Invite
Round 7
171
10/28
W
F 4-1 1:31
F. Raye
Dimond
Top Dog Invite
Round 3
171
10/27
W
F 2-0 0:21
N. Calhoun
Soldotna
Top Dog Invite
Round 2
171
10/20
W
F 2-5 1:55
N. BENOIT
Wasilla High School
Battle in the Interior
Round 2 (8 Team)
171
10/20
L
F 5-0 1:15
R. Powers
South Anchorage High School
Battle in the Interior
Round 6 (8 Team)
171
10/20
L
F 14-0 4:38
T. Penwell
West Valley Wolfpack
Battle in the Interior
Round 3 (8 Team)
171
10/20
L
F 6-1 3:42
J. Conley
Student Wrestling Development Program
Battle in the Interior
Round 5 (8 Team)
171
10/14
W
F 2-0 0:48
S. Hayden
Kodiak
Wasilla JV Scramble 2023
Round 4
171
10/14
W
F 2-0 0:39
A. Cogan
West Valley Wolfpack
Wasilla JV Scramble 2023
Round 3
171
10/14
W
F 2-0 0:32
D. Holtz
East Anchorage High School
Wasilla JV Scramble 2023
Round 2
171
10/14
W
F 2-2 0:41
M. Burns
West Anchorage
Wasilla JV Scramble 2023
Round 1
171
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
F 0-0 2:51
J. Bennis
Teeland Middles School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Placement Matches (64 Man)
160
03/04
W
DEC 9-2
E. Henderson
Chugach Eagles Wrestling
Tanana Invitational Wrestling Tournament
8th Wrestleback (64 Man)
160
03/04
W
F 2-0 0:57
G. Lervig
Skyview Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Semis & 7th WB (64 Man)
160
03/04
W
F 2-0 0:47
L. Quennell
Colony Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
6th Wrestleback (64 Man)
160
03/04
L
MD 17-5
D. Anders
Randy Smith Middle School
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Quarters & 5th WB (64 Man)
160
03/03
W
F 2-0 0:11
J. Aldridge
Ryan
Tanana Invitational Wrestling Tournament
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024