Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nathanial Higgins
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Benzie Central HS
Cyclones Wrestling & Fitness
Fountain - Fort Carson
Fountain-Fort Carson
Salpointe Catholic
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
Replay
DEC 3-1 SV
J. Hinson
Central Iowa Wrestling Club /Team Intensity
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Rd 9
144
03/15
L
Replay
TF 19-3 5:19
P. Manville
Pennsylvania
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Round 8 - QF
144
03/15
W
F 2-0 1:45
F. Dallerup
Michigan
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Round 4
144
03/15
W
DEC 6-0
M. Aranki
Hononegah Wrestling Club
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Round 2
144
03/02
L
Replay
MD 12-2
B. Sayer
Hesperia Community HS
MHSAA Championships
Placement Matches
D4-132
03/01
W
Replay
DEC 6-5
A. Turner
Perry HS
MHSAA Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
D4-132
03/01
L
MD 11-1
G. Stampfler
Delton Kellogg HS
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D4-132
02/18
W
Replay
F 4-0 5:11
N. Wilson
Coconino
AIA State Championships
Championship Matches (16 man)
D3-144
02/17
W
DEC 5-0
D. VanLandschoot
Munising HS
MHSAA Regional 13-4
Semis & 1st WB (8 Man)
132
02/17
L
F 2-0 1:06
J. Wildfong
Mancelona HS
MHSAA Regional 13-4
Placement Matches (8 Man)
132
02/17
W
MD 14-4
B. Leipold
St Ignace-LaSalle HS
MHSAA Regional 13-4
Quarterfinals (8 Man)
132
02/17
W
Replay
MD 11-1
W. Stooks
Prescott
AIA State Championships
Semis (16 Man)
D3-144
02/16
W
Replay
F 2-0 1:34
D. Rawlings
Show Low
AIA State Championships
Quarterfinals
D3-144
02/15
W
Replay
F 12-0 2:52
A. Cruz
Mohave
AIA State Championships
Round 1 (16 Man)
D3-144
02/10
W
F 0-0 1:15
S. Macias
Sahuarita Hs
AIA Div III Sect IV
1st
144
02/10
L
F 5-0 1:15
J. Wildfong
Mancelona HS
MHSAA District 26-4
Placement
132
02/10
W
F 7-1 3:14
J. Hernandez
Mica Mountain
AIA Div III Sect IV
Semis and WB 3
144
02/10
W
F 2-2 2:00
A. Burden
Mio-Au Sable HS
MHSAA District 26-4
Round 4 (16 and 32 Man)
132
02/10
W
F 2-0 0:27
D. Ruiz
Douglas High
AIA Div III Sect IV
Quarters and WB 1
144
02/10
W
DEC 10-5
A. Feeney
Glen Lake HS
MHSAA District 26-4
Round 3 (16 and 32 Man)
132
02/01
W
F 0-0
A. Curry
Empire
Mica Mountain Multi #2
Round 1
144
02/01
W
TF 15-0 4:42
J. Hernandez
Mica Mountain
Mica Mountain Multi #2
Round 1
144
01/27
W
F 0-0
D. Hernandez
Sahuaro
Sahuaro Multi-Meet #2
Round 1
144
01/24
W
F 0-0 1:16
J. Kinser
Andrada Polytechnic
Sahuaro Multi-Meet #2
Round 1
144
01/20
L
DEC 10-7
X. Chavez
Santa Cruz Valley Union Hs
2024 Diego Gadea Salpointe Invitational
Championship
144
01/20
W
F 13-0 5:49
C. Maynes
Silver
2024 Diego Gadea Salpointe Invitational
Semis (32 man)
144
01/20
L
NC 0-0
L. Mohr
Madison HS
2024 Hudson Super 16
Prelim 2
132
01/20
L
F 10-0 3:43
L. Mohr
Madison HS
2024 Hudson Super 16
Prelim
132
01/19
W
F 6-0 2:30
S. Weitman
Eastmark
2024 Diego Gadea Salpointe Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
144
01/19
W
F 2-0 0:31
J. Navarro
Desert View
2024 Diego Gadea Salpointe Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
144
01/18
W
F 0-0
D. Hernandez
Sahuaro
Sahuaro Multi-Meet #1
Round 1
144
01/18
W
F 0-0
R. Verdugo
Douglas High
Sahuaro Multi-Meet #1
Round 1
144
01/17
W
F 0-0
J. Kinser
Andrada Polytechnic
Sahuaro Multi-Meet #1
Round 1
144
01/11
W
F 0-0
L. Brandt
Mica Mountain
Safford Dual
Round 1
144
01/10
W
MD 9-0
T. Baldwin
Safford
Safford Dual
Round 1
144
01/08
W
F 0-0
F. Gonzales
Vista Grande
Coolidge Individuals
Semifinals
144
01/08
W
F 0-0
X. Chavez
Santa Cruz Valley Union Hs
Coolidge Individuals
1st Place Match
144
01/05
W
F 2-0 0:41
H. Kirby
Casa Grande Union
27th Annual Coolidge Invitational
Round 4 (8 Team)
146
01/05
W
F 5-1 1:49
T. Yrigoyen
Coolidge
27th Annual Coolidge Invitational
Round 3 (8 Team)
146
01/05
W
F 2-0 1:00
S. Juvera
Williams Field
27th Annual Coolidge Invitational
Round 5 (8 Team)
146
01/05
W
F 11-2 5:07
D. Jones
Pine River Area HS
Mid Michigan Conference Duals
Round 1
132
12/30
W
F 6-0 3:59
C. Maynes
Silver
Silver Boys Duals
Round 1 (8 Team)
145
12/30
W
F 7-0 0:57
J. Moralez
Rio Rancho
Silver Boys Duals
Round 4 (6 Team)
145
12/30
W
F 2-0 1:10
S. Medrano
West Las Vegas
Silver Boys Duals
Round 2 (6 Team)
145
12/30
W
F 5-0 1:31
C. Alvillar
Las Cruces
Silver Boys Duals
Round 2 (8 Team)
145
12/30
W
F 2-0 0:12
B. Lundien
Centennial
Silver Boys Duals
Round 4 (8 Team)
145
12/28
W
MD 14-6
D. Kettler
Traverse City West HS
Frankfort Tri Meet
Round 1
138
12/10
W
F 0-0
D. Hernandez
Sahuaro
Amphi Multi #1
Round 1
144
12/10
W
F 0-0
R. Patalsky
Canyon Del Oro
Amphi Multi #1
Round 1
144
12/10
W
F 0-0
M. Anders
Amphitheater
Amphi Multi #1
Round 1
144
12/08
W
F 4-0 0:44
J. Sandoval
Pueblo Magnet
Marana Duals Boys
Placement (4 Team)
144
12/08
W
DEC 6-2
M. Valencia
Willow Canyon
Marana Duals Boys
Round 1 (6 Team)
144
12/08
W
F 2-0 1:12
B. Acosta
Hamilton
Marana Duals Boys
Semis (4 Team)
144
12/08
W
F 2-0 0:16
I. Giannotti
Basha
Marana Duals Boys
Round 5 (6 Team)
144
12/08
W
M FOR 6-0
D. Brown
Marana
Marana Duals Boys
Round 2 (6 Team)
144
12/04
W
F 0-0
Z. Crowley
Benson
2023 William Bell Invitational - Mini
Placement (8 Man)
144
12/04
W
F 0-0
D. Barajas
Rincon/University
2023 William Bell Invitational - Duals*
Round 1
144
12/01
W
F 0-2 0:21
D. Barajas
Rincon
2023 William Bell Invitational - Duals
Round 4 (6 Team)
144
12/01
W
F 9-0 1:19
J. Kinser
Andrada Polytechnic
2023 William Bell Invitational - Duals
Round 2 (6 Team)
144
12/01
W
F 4-0 0:49
M. Gomez
Desert View
2023 William Bell Invitational - Duals
Placement (4 Team)
144
12/01
W
F 2-0 0:16
H. Haymore
Buena
2023 William Bell Invitational - Duals
Round 3 (6 Team)
144
12/01
W
F 4-0 1:27
A. Duarte
Pueblo Magnet
2023 William Bell Invitational - Duals
Semis (4 Team)
144
12/01
W
F 2-0 0:11
D. Pew-Kenyon
Catalina Foothills
2023 William Bell Invitational - Duals
Round 5 (6 Team)
144
11/30
W
F 0-0
L. Eckert
Empire
Cienega, Sahuarita, Salpointe @ Empire
Round 1
144
11/30
W
F 0-0 0:54
T. Kjolsrud
Cienega
Cienega, Sahuarita, Salpointe @ Empire
Round 1
144
11/30
W
F 0-0
A. Jay
Sahuarita Hs
Cienega, Sahuarita, Salpointe @ Empire
Round 1
144
10/28
L
Replay
DEC 4-0
E. Schroeder
Aviators Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
144
10/28
W
Replay
TF 15-0 3:22
L. Robinson
Level Up Wrestling Center
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
144
10/28
L
Replay
DEC 7-2
W. Penn
Victory School of Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
144
10/27
W
Replay
DEC 8-6
T. Fay
512 Outlaw Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
144
10/27
W
Replay
TF 16-0 4:00
I. Castro
Michigan
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
F 0-0 0:40
H. Helson
Manton HS
Mid MIch/ Highland Conference @Manton
Round 1
126
01/21
L
DEC 8-5
A. Moreno
Clare HS
2023 Reed City Varsity Tournament
Semis & 2nd WB (16 Man)
126
01/21
L
F 2-0 1:03
D. Buyze-Prieto
Kalkaska HS
2023 Reed City Varsity Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/21
W
F 5-0 3:04
N. Spohn
Central Montcalm HS
2023 Reed City Varsity Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
126
01/14
W
F 4-0 1:12
A. Savino
Standish-Sterling HS
Sanford Meridian Team Duals
Round 1
126
01/14
W
F 2-0 0:34
L. Machuk
Michigan Lutheran Seminary
Sanford Meridian Team Duals
Round 1
126
01/14
W
F 2-0 1:06
B. Widener
Charlton Heston Academy
Sanford Meridian Team Duals
Round 1
126
01/14
L
MD 12-3
G. Clontz
Frankenmuth HS
Sanford Meridian Team Duals
Round 1
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
DEC 7-3
A. Hildenbrandt
Pine Creek
2022 COS Metro Wrestling Championships
R8 - Consolation Finals
120
01/22
W
F 5-0 2:58
G. Apodaca
Widefield
2022 COS Metro Wrestling Championships
R7 - Cons. Semis
120
01/22
L
MD 8-0
F. Gallegos
Mesa Ridge
2022 COS Metro Wrestling Championships
R6 - Semis
120
01/22
W
DEC 4-2
W. Schipfer
The Classical Academy
2022 COS Metro Wrestling Championships
R4 - Quarters
120
01/21
W
F 2-0 1:19
C. Ramirez
Cheyenne Mountain
2022 COS Metro Wrestling Championships
R2 - Champ & WB
120
01/21
W
F 4-0 1:11
J. Vo
Sand Creek
2022 COS Metro Wrestling Championships
R1 - Champ
120
01/08
W
F 2-0 0:23
A. Kimble
Golden
2022 Raven Rumble
3rd and 5th Place Matches
120
01/08
W
F 6-0 1:50
T. Perkins
Wheat Ridge
2022 Raven Rumble
Cons. Semis
120
01/08
L
DEC 9-4
L. Martinez
Pomona
2022 Raven Rumble
Semis & Cons. 1/4s
120
01/08
W
MD 8-0
Z. Cronholm
Mountain Range
2022 Raven Rumble
Round 2
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024