Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Witt Edwards
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
WAGONER
Wagoner
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
Replay
DEC 5-3
G. Salt
OOLOGAH-TALALA
OSSAA Boys State Championships
3rd Place
4A-190
02/24
W
Replay
DEC 5-1
R. Ridley
HARRAH
OSSAA Boys State Championships
Cons. Semis (10 Man)
4A-190
02/23
W
Replay
F 3-4 4:15
M. Wilson
CLINTON
OSSAA Boys State Championships
1st WB
4A-190
02/22
L
Replay
DEC 6-2
L. Brooks
POTEAU
OSSAA Boys State Championships
Quarters (10 Man)
4A-190
02/17
W
MD 12-4
B. Tomlinson
HILLDALE
OSSAA 4A East Regionals
3rd Place
190
02/17
W
F 2-0 1:51
C. Pollard
SALLISAW
OSSAA 4A East Regionals
Consol Semis (32 & 16)
190
02/16
L
DEC 3-2
G. Salt
OOLOGAH-TALALA
OSSAA 4A East Regionals
Semis
190
02/16
W
F 9-0 4:53
J. Frazier
TECUMSEH
OSSAA 4A East Regionals
Quarters
190
02/16
W
F 2-0 1:05
W. Rogers
VERDIGRIS
OSSAA 4A East Regionals
Round 1 (16 Man)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
Replay
DEC 11-9
E. Soto
Weatherford
OSSAA Boys State Championships
3rd Place
4A-215
02/25
W
Replay
MD 10-1
N. Flores
Sallisaw
OSSAA Boys State Championships
Cons. Semis (10 Man)
4A-215
02/25
L
Replay
DEC 6-2
C. Abston
Tuttle
OSSAA Boys State Championships
Semis
4A-215
02/24
W
Replay
F 2-2 2:21
Z. Osborn
McLoud
OSSAA Boys State Championships
Quarters (10 Man)
4A-215
02/15
W
F 0-0
R. Speaks
Coweta Public School
Coweta Public School @ Wagoner
Round 1
215
02/10
L
Replay
DEC 6-3
A. Benitez
Chickasha
OSSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
215
01/28
W
F 4-0 3:13
N. Scoggins
Vian
Maverick Conference Tournament 2023
1st & 3rd (16 Man)
215 HS
01/28
W
F 2-0 0:49
R. Westbrook
Checotah
Maverick Conference Tournament 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
215 HS
01/27
W
F 2-0 0:17
Y. Molina
McAlester
Maverick Conference Tournament 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
215 HS
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
Replay
DEC 6-4
E. Smith
Cache
OSSAA State Championships
3rd Place
4A-170
02/26
W
Replay
DEC 9-2
N. Logan
McLain
OSSAA State Championships
Cons. Semis (10 Man)
4A-170
02/26
W
Replay
F 6-5 1:29
C. Chilcoat
Catoosa
OSSAA State Championships
1st WB
4A-170
02/26
L
Replay
DEC 5-3
T. Bennett
Clinton
OSSAA State Championships
Quarters (10 Man)
4A-170
02/19
W
DEC 10-5
N. Logan
McLain
OSSAA 4A East Regional
3rd and 1st
170
02/18
W
F 8-2 4:21
A. Mullin
Stilwell
OSSAA 4A East Regional
Semis
170
02/18
W
F 4-0 1:22
N. Morrow
---
OSSAA 4A East Regional
Quarters
170
02/18
W
F 2-0 0:40
L. Haile
Miami
OSSAA 4A East Regional
Round 1 (16 Man)
170
02/11
W
F 0-0
N. Maledon
Coweta Public School
Wagoner @ Coweta Public School
Round 1
170
02/11
L
Replay
F 6-0 3:02
T. Waitman
Tuttle
OSSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
170
02/11
W
Replay
DEC 4-2
W. Williams
Harrah
OSSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
170
02/11
W
Replay
F 5-0 1:00
J. Bailey
---
OSSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
182
01/21
W
F 2-0 1:59
R. Jones
Lincoln Christian
Skiatook Tournament
championship round
170
01/21
W
MD 14-2
W. Johnson
Ada
Skiatook Tournament
Round 5
170
01/21
W
F 6-3 3:12
G. Spencer
McAlester
Skiatook Tournament
Round 4
170
01/21
W
F 2-0 0:52
J. Jackson
Barnsdall
Skiatook Tournament
Round 2
170
01/21
W
DEC 8-1
N. Logan
McLain
Skiatook Tournament
Round 1
170
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
MD 9-1
G. Allen
Heritage Hall School
OSSAA State Championships
3rd Place
4A-170
02/26
W
DEC 5-4
T. Bennett
Clinton
OSSAA State Championships
Cons. Semis (10 Man)
4A-170
02/26
W
F 3-0 3:36
C. Spencer
Catoosa
OSSAA State Championships
1st WB
4A-170
02/26
L
DEC 10-8
C. Cobb
Tuttle
OSSAA State Championships
Quarters (10 Man)
4A-170
02/22
L
F 11-2 3:14
C. Andersen
Skiatook
OSSAA 4A East Regional
3rd and 1st
170
02/22
W
DEC 2-0
T. Hudgens
Sallisaw
OSSAA 4A East Regional
Semis
170
02/22
W
F 1-4 1:18
S. Melcher
Mannford
OSSAA 4A East Regional
Quarters
170
01/23
W
DEC 4-0
J. Arnall
Grove
Paul Post Classic 2021
Placement Matches (16 Man)
170
01/23
L
F 2-0 1:33
A. Johnston
Marlow
Paul Post Classic 2021
ROUND 4
170
01/23
W
MD 8-0
N. Perry
Ft Gibson
Paul Post Classic 2021
Round 3 (16 Man)
170
01/23
W
DEC 8-2
C. Warren
Poteau
Paul Post Classic 2021
Round 2 (16 Man)
170
01/23
W
F 7-2 1:39
J. Allred
Morris
Paul Post Classic 2021
Round 1 (16 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024