Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Michael Searcy
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2017-2018
Team Name
Paola
Paola
Paola High School
Spring Hill
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
F 0-0
C.
Larned
Spring Hill vs. Larned
Round 1
126
02/01
L
DEC 10-6
D. Massey
Shawnee-Mill Valley
SEK Invitational 2020
Semis & 2nd WB (16 Man)
126
02/01
W
DEC 7-3
R. Crooks
---
SEK Invitational 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/01
L
DEC 7-0
K. Adams
---
SEK Invitational 2020
Champ Round 1 (16 Man)
126
01/25
L
DEC 5-0
K. Pelland
Pratt
Bob Kuhn Prairie Classic
Con. Placement Matches (16 Man)
126
01/25
L
DEC 8-1
S. Adam
---
Bob Kuhn Prairie Classic
4th Wrestleback (16 Man)
126
01/25
W
DEC 8-1
G. Hoch
---
Bob Kuhn Prairie Classic
3rd Round Wrestleback
126
01/25
W
F 2-1 1:45
A. Flock
Hays
Bob Kuhn Prairie Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/25
W
F 6-0 3:39
K. Hudsonpillar
Thomas More Prep
Bob Kuhn Prairie Classic
1st Round Wrestleback
126
01/24
L
DEC 8-6
T. Schoenberger
Oakley
Bob Kuhn Prairie Classic
Round 1 (16 Man)
126
01/10
L
F 5-2 2:40
C. Seely
---
Chanute @ Spring Hill
Round 1
126
01/10
L
MD 12-2
C. Maestas
---
Lansing @ Spring Hill
Round 1
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 5-3
K. Montojo
Fort Scott
KSHSAA 4A Regional Burlington
ConsSemis (16 and 8 Man)
126
02/17
W
F 4-0 2:10
S. Stone
---
KSHSAA 4A Regional Burlington
WB 3rd Rd (16 and 8 Man)
126
02/16
L
DEC 6-5
T. Totty
Burlington
KSHSAA 4A Regional Burlington
Champ QtrFinals (16 and 8 Man)
126
02/09
W
F 4-0 1:24
E. Werner
De Soto
Frontier League Dual Tournament 2018
Round 1 (8 Team)
126
02/09
W
F 2-0 0:35
L. Anderson
Baldwin
Frontier League Dual Tournament 2018
Round 4 (8 Team)
126
02/09
W
TF 15-0 6:00
H. Andrews
---
Frontier League Dual Tournament 2018
Round 3 (8 Team)
126
02/09
L
DEC 4-3
T. Mccormick
---
Frontier League Dual Tournament 2018
Round 7 (8 Team)
126
02/09
W
F 2-0 1:10
K. Allen
---
Frontier League Dual Tournament 2018
Round 5 (8 Team)
126
01/19
W
F 8-2 4:04
K. Montojo
Fort Scott, KS
Paola Invitational
Cons Placements
126
01/19
W
F 2-0 0:51
A. Park
Lawrence Free State
Paola Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
126
01/19
L
F 5-2 1:57
E. Ewing
---
Paola Invitational
Champ Semi
126
01/19
W
DEC 9-3
C. Stewart
---
Paola Invitational
Quarters & 1st WB (8/16 Man)
126
01/19
W
F 2-0 0:13
E. Snodgrass
Atchison
Paola Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
126
01/13
L
F 2-2 2:22
D. Errickson
---
Bobcat Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/12
W
F 3-0 1:48
S. Dugger
Wabaunsee
Bobcat Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/12
L
TF 19-2 5:10
J. Simma
St. Thomas Aquinas
Bobcat Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/06
W
F 2-0 0:36
V. Honc
---
Burns Wrestling Classic
Placement Matches (16 Man)
126
01/06
W
F 7-0 4:31
G. Maxwell
---
Burns Wrestling Classic
3rd Wrestleback (16 Man)
126
01/06
L
DEC 7-5
K. Montojo
Fort Scott High School
Burns Wrestling Classic
Semis & 2nd WB (16 Man)
126
01/06
L
TF 21-4 5:23
J. Koelzer
Olathe South
Burns Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/06
W
F 0-2 2:32
D. Caldwell
---
Burns Wrestling Classic
Champ Round 1 (16 Man)
126
12/09
L
F 9-0 3:29
J. Simma
St Thomas Aquinas
Manhattan Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
126
12/09
W
F 5-0 1:23
B. Johnson
Abilene
Manhattan Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
126
12/09
W
DEC 9-3
N. Moore
---
Manhattan Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
126
12/09
W
MD 11-0
M. Wallace
Manhattan
Manhattan Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
126
12/02
L
DEC 6-4
K. Montojo
Fort Scott
Fort Scott Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
126
12/02
W
F 10-1 3:10
T. Secrest
Anderson County
Fort Scott Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
126
12/02
W
F 2-0 0:31
L. Richardson
---
Fort Scott Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
126
12/02
W
DEC 7-1
K. Allen
---
Fort Scott Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024