Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mariah Barillas
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
.
IA COW-CATCHERS
Sioux City West
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/05
L
F 12-0 4:29
M. Bachman
IA REGULATORS
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Quarterfinals (8 Team)
125
04/05
L
F 3-0 1:07
G. Drueke
NEBRASKA SPIDER WOMEN
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 2 (6 Team)
125
04/05
W
TF 17-2 2:17
M. Warner
IA BEEFCAKES
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 3 (6 Team)
125
04/05
W
DEC 16-12
C. Knox
IA CATTLE CRUSHER
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 4 (6 Team)
125
03/24
L
F 2-0 1:17
J. Poage
Apex Wrestling
Cedar Valley Nationals
Placement Matches (8 Man)
130
01/26
L
F 10-0 5:21
L. Allie
Algona
IGHSAU Regional Qualifier 2
Round 6: Semifinals & 5th WB
125
01/26
W
F 2-0 1:10
D. Konz
Sheldon/Sibley-Ocheyedan
IGHSAU Regional Qualifier 2
Round 5: 4th WB
125
01/26
L
F 6-1 2:46
B. Johnson
Spencer
IGHSAU Regional Qualifier 2
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
125
01/26
W
F 4-4 2:13
K. Skramstad
Manson Northwest Webster
IGHSAU Regional Qualifier 2
Round 2: 2nd Round & 1st WB
125
01/19
L
F 0-2 5:41
K. Perez
Sergeant Bluff-Luton
East/West/North/SBL
Round 1
125
01/19
L
F 0-0 3:08
y. mejia
Sioux City North
East/West/North/SBL
Round 1
125
01/17
W
F 2-0 1:16
A. Aguilar
Sioux City North
Sioux City West @ Sioux City North
Round 1
125
01/06
L
F 2-0 3:29
y. mejia
Sioux City North
Logan-Magnolia Girls Tournament
2nd Round Wrestleback 16 man/RR 2
125
01/06
L
F 7-4 3:26
A. Minahan
Treynor
Logan-Magnolia Girls Tournament
Quarterfinals All and 1st Wrestleback 16 man/RR 1
125
12/22
W
F 2-0 0:37
y. mejia
Sioux City North
2023 Girls MRAC Tournament
Placement Matches (8 Man)
125
12/21
W
F 2-0 0:56
V. Meyers
Sioux City North
2023 Girls MRAC Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
125
12/21
L
DEC 6-0
M. Roller
LeMars
2023 Girls MRAC Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
125
12/21
W
F 11-11 2:42
K. Barrett
Sioux City East
2023 Girls MRAC Tournament
Quarterfinals (8 Man)
125
12/15
L
F 8-4 2:29
J. Garcia
CBCSD Co-Op Wrestling
CB/SBL/SC West
Round 1
125
12/14
L
F 2-0 1:05
E. TerWee
Sergeant Bluff-Luton
CB/SBL/SC West
Round 1
125
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
F 2-1 1:18
A. Salas
Sioux City North
Le Mars Girls Invite 2023
5th Place
125
01/14
W
F 7-3 2:14
N. Juhl
Spirit Lake Park
Le Mars Girls Invite 2023
Round 4
125
01/14
L
F 2-0 0:42
K. Tyler
Le Mars
Le Mars Girls Invite 2023
Round 2
125
01/07
L
F 2-0 0:23
M. Stowe
Sergeant Bluff-Luton
Logan-Magnolia Girls Tournament
Finals (8 Man)
125 Gold
01/07
L
DEC 5-1
L. McCarville
Audubon
Logan-Magnolia Girls Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
125 Gold
01/07
L
DEC 8-6
J. Taylor
West Lyon
Logan-Magnolia Girls Tournament
Quarterfinals (8 Man)
125 Gold
12/03
L
DEC 7-0
E. Winkel
Central Lyon
Okoboji MS/HS Girls Tournament
Round 2
121-123
11/19
W
F 3-2 1:40
C. Schut
Sioux Center
Ridge View Girls Invitational
Round 5
125 Gold
11/19
W
F 2-0 0:17
K. Timmerman
South Central Calhoun
Ridge View Girls Invitational
Round 4
125 Gold
11/19
W
F 0-0 0:18
D. Feigenbutz
Riverside, Oakland
Ridge View Girls Invitational
Round 3
125 Gold
11/19
L
F 2-1 2:18
m. McCoy
S.W.A.T. Valkyrie
Ridge View Girls Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
125 Gold
11/18
W
F 2-2 2:00
E. TerWee
Sergeant Bluff-Luton
MRAC Girls Tournament
Round 3
125 Silver
11/18
W
F 2-2 1:20
M. Johnson
---
MRAC Girls Tournament
Round 2
125 Silver
11/18
W
F 4-8 4:55
M. Roller
LeMars
MRAC Girls Tournament
Round 1
125 Silver
11/16
W
F 1-4 2:32
L. Poeppe
Emmettsburg
SC Invite- Girls
Finals (2 Man)
120-121
11/15
W
F 6-4 2:41
J. Hazelett
Spirit Lake
SC Invite- Girls
Finals (2 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024