Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryan Goth
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
MN
PINnacle Wrestling
Pinnacle
Pinnacle Wrestling Club
STMA (St. Michael/Albertville)
St Michael Albertville
St. Michael-Albertville
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
L
F 3-0 5:48
I. Leonard
Minnesota
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 4
138
03/17
W
F 2-0 1:33
R. Jacobs
Minnesota
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 2
138
02/03
W
F 2-0 1:13
B. Schraut
Sauk Rapids-Rice
2024 MNGWL Individual State
5th Place
127
02/03
W
F 4-0 4:20
K. Thompson
Fosston-Bagley
2024 MNGWL Individual State
Rd 4 WB
127
02/03
W
MD 8-0
C. Schettler
Adrian
2024 MNGWL Individual State
Rd 3 WB
127
02/03
L
DEC 5-4
K. O`Meara
Tri-City United
2024 MNGWL Individual State
Quarters
127
02/03
W
F 12-3 2:26
M. Stewart
Lakeville South
2024 MNGWL Individual State
Round 1
127
01/27
L
DEC 3-2
E. Hong
Maple Grove
2024 MNGWL Region 6 Qualifier
1st Place
127
01/27
W
F 5-5 4:02
M. Freeman
Elk River
2024 MNGWL Region 6 Qualifier
Round 4 Semis and WB 3
127
01/27
W
F 2-0 1:06
D. Anderley
Spectrum
2024 MNGWL Region 6 Qualifier
Round 2 Quarters and WB
127
01/27
W
F 11-3 1:25
M. Mincke
Pine City/ Hinckley/ Finlayson
2024 MNGWL Region 6 Qualifier
Round 1
127
01/27
W
NC 0-0
M. Freeman
Elk River
2024 MNGWL Region 6 Qualifier
2nd Place
127
12/28
W
F 3-0 3:31
E. Herzog
Andover
Rogers Holiday Matness - Girls/JV 2023
Round 2
132-133 B
12/28
W
FOR 0-0
L. Amelse
Eagan
Rogers Holiday Matness - Girls/JV 2023
Round 3 (3 Man)
132-133 B
12/03
L
MD 8-0
C. Surrette
St. Michael-Albertville
STMA Invite JV and Girls
Finals
127
12/02
W
F 6-0 2:23
C. Hyatt
Willmar
STMA Invite JV and Girls
Round 4
127
12/02
W
F 2-0 0:39
M. Hernandez
Willmar
STMA Invite JV and Girls
Round 2
127
12/02
W
F 13-0 2:00
J. Ly
Saint Croix Falls
STMA Invite JV and Girls
Round 1
127
11/11
L
Replay
DEC 3-2
C. Brimeyer
Cuba City
2023 Battle by the Border Preseason Nationals
round 5
135
11/11
L
Replay
F 5-0 2:49
L. Hock
Wrightstown High School Wrestl
2023 Battle by the Border Preseason Nationals
Round 2
135
11/11
W
Replay
MD 10-0
W. Liebman
X-Factor Elite
2023 Battle by the Border Preseason Nationals
Round 1
135
10/27
L
Replay
DEC 3-2
C. Karlin
Beatrice High School Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
126
10/27
L
Replay
F 2-0 1:07
T. Banas
Demolition Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
126
10/27
W
Replay
F 2-0 3:30
C. Dillingham
Nebraska
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
126
10/22
L
Replay
F 2-4 5:15
M. Freeman
Minnesota
North Star Tournament 2023
Round 4
138
10/22
W
Replay
F 2-0 3:55
L. Bizal
Pinnacle Wrestling Club
North Star Tournament 2023
Round 3
138
10/22
L
Replay
F 2-0 1:05
C. Young
Minnesota
North Star Tournament 2023
Round 3
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/31
L
Replay
MD 10-2
M. Wildman
Minnewaska
2023 NYWA State Tournament
3: Placement Matches: 1st, 3rd, 5th
115
03/31
L
Replay
DEC 6-0
O. Lange
LARP
2023 NYWA State Tournament
3: WB R4 Match ID 25-26
115
03/31
W
Replay
F 5-3 4:25
H. Katterhagen
LPGE/B Wolves
2023 NYWA State Tournament
2: WB Rd 3: Match ID`s 23,24
115
03/31
W
Replay
DEC 7-3
T. Holmberg
LAMR
2023 NYWA State Tournament
2: WB Rd 2: Match ID`s 18,19,21,22
115
03/30
W
Replay
DEC 8-2
M. Moscho
Rocori
2023 NYWA State Tournament
1: WB R1
115
03/30
L
Replay
DEC 6-2
R. Collins
Albert Lea
2023 NYWA State Tournament
1: Rd of 16
115
03/25
L
F 8-2 2:28
B. Bergeron
STMA (St. Michael/Albertville)
NYWA Region 3 (Waconia)
Final Round
115
03/25
W
DEC 2-1
P. McCrae
Hastings
NYWA Region 3 (Waconia)
Round 2
115
03/19
L
Replay
F 7-2 3:38
M. Freeman
Minnesota
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 6
120
03/19
W
Replay
F 4-0 1:26
J. Warren
Minnesota
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 4
120
03/19
W
Replay
F 2-0 1:33
J. Jr.
Minnesota
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 3
120
03/19
L
Replay
TF 18-3 4:14
K. Mead
Pinnacle Wrestling Club
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 2
120
01/21
L
Replay
F 2-2 2:01
K. Tyler
Northeast Iowa Wrestling Club
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
01/21
L
Replay
DEC 4-2
J. Buss
Wrestling Factory
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
115
10/30
L
Replay
DEC 1-0
J. Harter
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
114
10/29
W
Replay
DEC 5-2
B. Ii
OH
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
114
10/29
L
Replay
TF 15-0 4:00
J. Brown
MO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
114
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024