Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brock Rothermel
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
HS Partner Trained
Line Mountain Hs
PA
Revival Elite
TSB
We are That Team
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/07
W
Replay
DEC 4-2
P. waughtel
IL
2024 NHSCA High School Nationals
3rd Place
120 lbs
04/06
W
Replay
F 2-0 0:14
L. Gorski
OH
2024 NHSCA High School Nationals
Consi-Semis
120 lbs
04/06
L
Replay
DEC 7-1
B. Wagner
PA
2024 NHSCA High School Nationals
Semi-Finals
120 lbs
04/06
W
Replay
DEC 6-3
J. Abramson
NJ
2024 NHSCA High School Nationals
Quarter-Finals
120 lbs
04/05
W
Replay
F 2-0 1:56
J. Rebstock
LA
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 16
120 lbs
04/05
W
Replay
F 4-1 1:34
B. Carroll
MS
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 32
120 lbs
04/05
W
Replay
F 2-0 0:20
C. Smith
WV
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 64
120 lbs
03/09
W
DEC 9-5
J. Willams
Chartiers Houston Hs
PIAA AA State Tournament
Cons. Semis
114
03/08
L
DEC 7-2
A. Smith
Notre Dame Hs - Green Pond
PIAA AA State Tournament
Semifinals
114
03/02
W
TF 19-4 4:00
M. Vanderpool
Athens Area Hs
PIAA AA NE Regional Tournament
Semifinals
114
02/24
W
TF 23-8 4:17
L. Vermilya
Canton Jr Sr Hs
PIAA AA District IV Tournament
1st Place Match
114
02/24
W
F 0-0 3:33
T. Vanderpool
Towanda Area Hs
PIAA AA District IV Tournament
Semifinals
114
02/17
W
F 0-0 0:48
N. Altoft
Lewisburg Area Hs
PIAA AA District IV Southern Sectional
1st Place Match
114
02/17
W
F 0-0 1:22
C. Wagner
Mifflinburg Area Hs
PIAA AA District IV Southern Sectional
Semifinals
114
02/17
W
F 0-0 0:31
S. Spigelmyer
Midd-west Hs
PIAA AA District IV Southern Sectional
Quarterfinals
114
02/10
W
F 0-0 0:34
G. Leitzel
Tri Valley Hs
Line Mountain Duals
Round 1
114
02/10
W
F 0-0 0:48
T. Mady
Blue Mountain Hs
Line Mountain Duals
Round 1
114
02/10
W
F 4-1 0:58
B. McMicken
Wyalusing Valley Area Hs
Line Mountain Duals
Round 1
114
02/10
W
F 0-0 0:30
J. Jones
Camp Hill Hs
Line Mountain Duals
Round 1
114
02/01
L
DEC 9-4
B.
Mifflinburg Area Hs
Mifflinburg Area Hs @ Line Mountain Hs
Round 1
121
01/26
W
F 0-0 0:36
C. Thomas
Burrell Hs
Bedford Thomas Tournament
Round 1
114
01/26
W
TF 18-2 4:25
A. Mucci
Derry Area Hs
Bedford Thomas Tournament
Round 1
114
01/26
W
TF 18-3 2:14
D. Brown
Huntingdon Area Hs
Bedford Thomas Tournament
Round 1
114
01/26
W
MD 11-3
E. Mull
Chestnut Ridge Hs
Bedford Thomas Tournament
Round 1
114
01/15
W
MD 17-3
J. Zaragoza
Northern Lebanon Hs
Mid-winter Mayhem
Champ. Round 3
114
01/13
L
DEC 2-1
S. Sloboda
Butler Hs
Mid-winter Mayhem
1st Place Match
114
01/13
W
DEC 5-2
W. Detar
TRINITY HS (Camp Hill)
Mid-winter Mayhem
Semifinals
114
01/13
W
MD 17-3
J. Zaragoza
Northern Lebanon Hs
Mid-winter Mayhem
Champ. Round 3
114
01/13
W
MD 14-5
C. Judice
Bald Eagle Area Hs
Mid-winter Mayhem
Quarterfinals
114
01/13
W
TF 20-3 1:38
K. Brooks
Penn Cambria Hs
Mid-winter Mayhem
Champ. Round 2
114
01/13
W
F 0-0 1:52
T. Enterline
Greenville Hs
Mid-winter Mayhem
Champ. Round 1
114
12/02
W
MD 13-3
Z. Franks
Connellsville Area Hs
Tom Best Memorial Top Hat Tournament
Finals
121
12/02
W
DEC 5-2
B. Wagner
Mifflinburg Area Hs
Tom Best Memorial Top Hat Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
121
12/02
W
TF 17-2 1:49
B. Bossler
Tri Valley Hs
Tom Best Memorial Top Hat Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
121
11/11
W
Replay
F 3-2 1:12
R. Mauro
Dayton Bandits
Tyrant Crusade Duals High School
Round 8 (10 Team)
120
11/11
W
Replay
MD 10-2
Z. Franks
Cow Rock WC
Tyrant Crusade Duals High School
Round 3 (10 Team)
120
11/11
W
Replay
F 6-1 1:20
D. Harrington
GT Alien - 2
Tyrant Crusade Duals High School
Round 7 (10 Team)
120
11/11
W
Replay
MD 12-2
X. Ramsey
Machine Shed
Tyrant Crusade Duals High School
Round 1 (10 Team)
120
11/11
W
Replay
F 4-1 1:05
C. Wilson
Barnesville
Tyrant Crusade Duals High School
Round 6 (10 Team)
120
11/11
W
Replay
F 2-0 0:35
C. Groce
84 Athletes
Tyrant Crusade Duals High School
Round 4 (10 Team)
120
11/11
W
Replay
DEC 7-2
K. Plinski
GT Alien - 1
Tyrant Crusade Duals High School
Round 9 (10 Team)
120
11/11
W
Replay
F 6-1 1:29
R. Williamson
Tar River WC
Tyrant Crusade Duals High School
Round 2 (10 Team)
120
09/10
W
Replay
FOR 11-3
A. Borrometi
Mauraders
2023 Waterway Duals
Finals
122 lbs
09/10
W
Replay
F 4-1 1:21
D. Witko
Journeymen Wrestling
2023 Waterway Duals
Semi-Finals
122 lbs
09/10
W
Replay
F 7-1 2:35
K. Bagnell
MPR
2023 Waterway Duals
Quarter-Finals
122 lbs
09/10
W
Replay
DEC 1-0
L. Pezone
Malvern Wrestling Club
2023 Waterway Duals
RR Rnd 5
122 lbs
09/09
W
Replay
MD 13-3
J. Somers
Team Jake
2023 Waterway Duals
RR Rnd 2
122 lbs
09/09
L
Replay
DEC 3-0
M. O'Neill
Lion's Den Young Bucks
2023 Waterway Duals
RR Rnd 1
122 lbs
09/02
W
Replay
F 3-0 2:58
N. Krysty
HS Team 922
BTC - Battle in the Burgh Duals
5th Place
120 lbs
09/02
W
Replay
MD 17-3
E. Tolliver
HS Phoenix WC
BTC - Battle in the Burgh Duals
Consi of 4
120 lbs
09/02
W
Replay
DEC 7-2
R. Campbell
HS OMP
BTC - Battle in the Burgh Duals
RR Rnd 3
120 lbs
09/02
W
Replay
F 4-1 0:00
P. Reinhart
HS TNWC Red
BTC - Battle in the Burgh Duals
RR Rnd 2
120 lbs
09/02
W
Replay
DEC 3-1
C. Harbert
HS Gladiators
BTC - Battle in the Burgh Duals
RR Rnd 1
120 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/08
W
Replay
F 11-2 2:49
K. Griffin
Outsiders WC
Tyrant Bison Duals High School
Round 2 (4 Team)
120
07/08
W
Replay
MD 10-1
C. Davis
Flickr Boyz Eagles
Tyrant Bison Duals High School
Round 2 (6 Team)
120
07/08
W
Replay
DEC 4-2
M. Tamarzde
Prestige Worldwide
Tyrant Bison Duals High School
Round 3 (6 Team)
120
07/08
W
Replay
DEC 3-2
G. Mangano
Savage WA Black
Tyrant Bison Duals High School
Round 1 (4 Team)
120
07/08
L
Replay
DEC 5-1
M. Bautista
Iron Horse Gold
Tyrant Bison Duals High School
Round 4 (6 Team)
120
07/08
W
Replay
F 2-0 1:23
C. Medina
Town WC
Tyrant Bison Duals High School
Round 3 (4 Team)
120
07/08
W
Replay
MD 13-4
C. McFarland
Steller Trained Black
Tyrant Bison Duals High School
Round 5 (6 Team)
120
07/08
W
Replay
DEC 3-1
W. Pisarchick
Prestige GT
Tyrant Bison Duals High School
Round 1 (6 Team)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024