Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Leuthard
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
W
TF 16-1 2:35
V. Roberts
Hopkins
Lake Conference JV Tournament
Placement
139
02/08
L
F 2-0 3:25
T. Tolifson
St. Michael-Albertville
Lake Conference JV Tournament
Round 2
139
02/07
W
TF 17-1 2:22
W. Segner
Buffalo
Lake Conference JV Tournament
Round 1
139
02/03
L
F 9-2 1:06
E. Sylvester
Totino-Grace
Maple Grove Quad
Round 1
145
02/03
L
F 9-2 1:18
C. Peterson
Maple Grove
Maple Grove Quad
Round 1
145
01/26
L
F 10-0 2:54
J. Entinger
Watertown Mayer- Mayer Luth.
WHS, Buffalo, WM, and Stillwater
Round 1
152
01/25
L
F 10-0 2:50
J. Entinger
Watertown Mayer- Mayer Luth.
Watertown Mayer- Mayer Luth. @ Wayzata
Round 1
152
01/20
L
DEC 8-4
J. Coffey
Woodbury
Eastview Lightning Invite - Varsity
Placement Matches (16 Man)
139
01/20
L
MD 9-0
M. Breeggemann
Scott West
Eastview Lightning Invite - Varsity
4th Wrestleback (16 Man)
139
01/20
W
DEC 5-0 SV
C. Wingert
Fillmore C-Lanesboro-M-C
Eastview Lightning Invite - Varsity
Semis & 3rd WB (16 Man)
139
01/20
W
F 7-0 1:15
S. Cohen
Eastview
Eastview Lightning Invite - Varsity
2nd Wrestleback (16 Man)
139
01/20
L
F 4-1 2:54
J. Coffey
Woodbury
Eastview Lightning Invite - Varsity
Quarters & 1st WB (16 Man)
139
01/20
W
DEC 5-0
G. Kostuck
Coon Rapids
Eastview Lightning Invite - Varsity
Round 1 (16 Man)
139
01/19
L
F 6-4 5:01
M. Morehead
Eden Prairie
Wayzata @ Eden Prairie
Round 1
139
01/12
L
MD 8-0
J. Heim
Shakopee
WHS, Hopkins, Shako
Round 1
139
01/06
W
F 7-2 2:38
T. Zamarron
BOLD
2024 Hopkins Paul Bengtson Tournament
5th Place
139
01/06
W
F 7-0 1:25
E. Engeldinger
St. Paul Washington Technology Magnet
2024 Hopkins Paul Bengtson Tournament
Round 4
139
01/06
L
F 2-0 1:30
K. Moo
St Paul Humboldt-Open World Learning
2024 Hopkins Paul Bengtson Tournament
Round 2
139
01/06
W
F 12-0 2:38
R. Goulet
Pine City-Hinckley-Finlayson
2024 Hopkins Paul Bengtson Tournament
Round 1
139
12/09
L
F 6-2 1:48
D. Peters
Elk River
Ethan Herman Memorial Tournament Varsity 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
139
12/09
L
MD 12-1
C. Vanier
Eden Prairie
Ethan Herman Memorial Tournament Varsity 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
139
12/09
W
F 6-0 2:41
C. Saralampi
Irondale
Ethan Herman Memorial Tournament Varsity 2023
Round 1 (16 Man)
139
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
DEC 7-5
A. Subba
Roseville
Eastview Lightning Invite - JV
Round 3 (4 Man)
134-139
01/21
L
F 2-4 0:58
E. Clark
Farmington
Eastview Lightning Invite - JV
Round 2 (4 Man)
134-139
01/21
W
MD 14-3
W. Mullenbach
Austin
Eastview Lightning Invite - JV
Round 1 (4 Man)
134-139
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
MD 9-0
B. Ruschmeier
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie
2022 MNGWL Individual State
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/29
W
DEC 6-2
T. Tolifson
STMA
2022 MNGWL Individual State
1st Wrestleback (16 Man)
113
01/29
L
F 2-0 0:55
N. Trottier
Apple Valley
2022 MNGWL Individual State
Round 1 (16 Man)
113
01/22
W
DEC 4-2
N.
---
2022 MNGWL Region 5 Qualifer
2nd Place Match
113
01/22
W
DEC 6-0
C. Lumby
Stillwater Area
2022 MNGWL Region 5 Qualifer
Placement
113
01/22
L
F 5-0 1:12
P. Herbst
Totino-Grace
2022 MNGWL Region 5 Qualifer
Round 4
113
01/22
W
F 2-0 0:35
E. Philippi
Robbinsdale Armstrong
2022 MNGWL Region 5 Qualifer
Round 2
113
12/29
L
DEC 11-4
J. Wadeson
West Fargo Sheyenne
2021 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
113
12/29
L
DEC 6-5
C. Zeise
Perham
2021 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
113
12/29
W
DEC 6-0
T. Gillen
Dickinson
2021 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
113
12/29
W
F 5-0 1:00
X. Vang
Woodbury
2021 Rumble on the Red - JV
R1
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024