Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gunnar Betonte
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Freedom
Freedom High School
Freedom High School Wrestling
Golden State Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/23
W
F 2-0 0:34
C. Medlyn
Goldmine Wrestling Club
SAWA Bronco Spring Tournament
Round 3 (4 Man)
150-157
02/16
L
Replay
DEC 6-4
T. Falcone
Amador Valley High School
2024 CIF Boys NCS Championships
Round 5 - Conso 3
146
02/16
W
Replay
DEC 12-5
R. Teal
Heritage High School
2024 CIF Boys NCS Championships
Round 4 - Conso 2
146
02/16
W
Replay
F 2-0 4:03
E. Hsiao
Campolindo High School
2024 CIF Boys NCS Championships
Round 3 - Conso 1
146
02/16
L
Replay
DEC 10-8
L. Jeworowski
St. Helena High School
2024 CIF Boys NCS Championships
Round 1 - Champ 1
146
02/09
W
F 0-0 1:27
M. Robles
Pittsburg Senior
2024 BVAL Wrestling Championship
Placement Matches (8 Man)
144
02/09
W
F 2-0 0:45
J. Biscocho
Antioch Senior
2024 BVAL Wrestling Championship
2nd Wrestleback (8 Man)
144
02/08
L
DEC 3-2
R. Teal
Heritage (Brentwood)
2024 BVAL Wrestling Championship
Semis & 1st WB (8 Man)
144
01/27
L
F 0-0
C. Garcia
Pittsburg Senior
Hunter Diemert Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
146
01/27
W
DEC 3-1
V. Nguyen
James Logan High School
Hunter Diemert Memorial
2nd Wrestleback (32 Man)
146
01/27
L
DEC 6-5
T. Falcone
Amador Valley
Hunter Diemert Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
146
01/27
W
DEC 6-2
S. Armerding
Monte Vista (Danville)
Hunter Diemert Memorial
Round 1 (32 Man)
146
01/20
L
DEC 5-2
A. Cacconie
Sanger West
Puma Classic
WB (32 Man)
146
01/20
W
F 13-0 4:35
I. Ayala
Maria Carrillo 2
Puma Classic
Quarters & WB (32 Man)
146
01/20
L
DEC 5-3
S. Nhingsavath
Alhambra
Puma Classic
Round 1 (32 Man)
146
01/18
L
DEC 7-5 SV
V. Hoeke
Pittsburg Senior
Freedom @ Pittsburg Senior
Round 1
150
01/13
L
DEC
D. Perrault
Woodcreek
Tim Brown Memorial 2024
Consi of 32 #2
144 lbs
01/12
L
MD
G. Girardin
El Dorado (Placerville)
Tim Brown Memorial 2024
Round of 32
144 lbs
01/12
W
DEC
E. Resus
West Park
Tim Brown Memorial 2024
Round of 64
144 lbs
01/06
W
DEC 5-2
T. Hunt
Freedom
Liberty High JV Tournament
Round 4 (6 Man)
146
01/06
W
F 0-0 2:53
L. Yasar
Liberty
Liberty High JV Tournament
Watch for placements
146
01/06
W
F 4-0 1:25
A. Opeyany
Clayton Valley
Liberty High JV Tournament
Round 3
146
01/06
W
F 4-0 2:30
N. Jr
California (San Ramon)
Liberty High JV Tournament
Round 2
146
01/06
W
F 7-1 3:47
E. Folsom
Pittsburg
Liberty High JV Tournament
Round 1
146
12/16
L
DEC 8-3
C. Raya
St. Mary`S
Drew Esquivel Memorial Duals
Placement (4 Team)
150
12/16
L
F 2-0 1:19
E. Fellman
Casa Grande
Drew Esquivel Memorial Duals
Semis (4 Team)
144
12/16
W
DEC 5-0
H. Schepps
Redwood -Larkspur
Drew Esquivel Memorial Duals
Round 1 (4 Team)
144
12/16
L
DEC 5-4
J. Smith
Willits
Drew Esquivel Memorial Duals
Round 3 (4 Team)
144
12/16
L
DEC 10-6
C. Sanderson
Vista del Lago
Drew Esquivel Memorial Duals
Round 2 (4 Team)
144
12/02
L
MD 15-4
T. Nichols
Livermore
The 24th Annual Falcon Shootout
Round 2 (8 Team)
144
12/02
L
DEC 3-2
L. Francis
Washington (Fremont)
The 24th Annual Falcon Shootout
Round 1 (8 Team)
144
12/02
W
F 2-1 3:12
C. Y
Castro Valley
The 24th Annual Falcon Shootout
Placement Matches (8 Team)
150
11/25
W
DEC 5-4
M. Mejia
Mt Diablo
Pittsburg Pirates JV tournament
1st & 3rd (16 Man)
JV 144
11/25
W
DEC 9-3
N. Caputo
Freedom
Pittsburg Pirates JV tournament
4th Wrestleback (16 Man)
JV 144
11/25
L
DEC 12-7
S. Sochet
El Cerrito
Pittsburg Pirates JV tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
JV 144
11/25
W
F 4-0 1:57
L. Brenner
Oakland Tech Senior H S
Pittsburg Pirates JV tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
JV 144
09/30
W
DEC 4-0
E. Berumen
North Coast Grapplers
NCG Fall Classic
Placement Matches (8 Man)
144-150
09/30
W
DEC 5-4
V. Longmire
Berkeley High school
NCG Fall Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
144-150
09/30
W
F 2-3 4:16
A. Martin
North Coast Grapplers
NCG Fall Classic
Quarterfinals (8 Man)
144-150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
Replay
F 3-3 3:23
J. Venegas
JG Takedown Club
2023 CAUSA Cadet-JR B/G Folkstyle State
2nd Wrestleback (64 Man)
145
03/04
L
Replay
DEC 5-0
D. Viveros
Redwood High School Wrestling
2023 CAUSA Cadet-JR B/G Folkstyle State
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
145
01/21
L
DEC 2-1
P. Sharma
Northgate
Livermore Barnburner
Placement Matches (8 Man)
132-139
01/21
W
DEC 5-0
R. McCabe
Concord
Livermore Barnburner
Semis & 1st WB (8 Man)
132-139
01/21
W
MD 11-0
M. Batt
Miramonte
Livermore Barnburner
Quarterfinals (8 Man)
132-139
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024