Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Anna Henstein
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
RC Cobbler Kids
Rapid City
Rapid City Central
Rapid City Cobblers
SOUTH DAKOTA GRAPPLERS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/05
W
TF 16-1 5:37
K. Krause
IA BOVINE BEAUTIES
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Quarterfinals (8 Team)
115
04/05
W
MD 13-0
S. Swarm
NEBRASKA MADAME WEBS
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
115
04/05
W
MD 13-4
E. Mulloy
MIDWEST ASSASSINS
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 4 (6 Team)
115
02/24
L
DEC 7-2
C. Matsuda
Spearfish
SDHSAA Girls State Championships
3rd Place
G120
02/24
W
MD 9-1
D. Borja
Mitchell
SDHSAA Girls State Championships
Consi Semis
G120
02/23
W
F 7-4 4:54
J. Warejcka
Canton
SDHSAA Girls State Championships
3rd Wrestleback
G120
02/23
W
DEC 6-2
O. Kolbrek
Sioux Falls Washington
SDHSAA Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
G120
02/22
L
MD 14-3
Q. Butler
Lemmon/McIntosh
SDHSAA Girls State Championships
Quarterfinals
G120
02/22
W
DEC 9-8
D. Wagner
Harrisburg
SDHSAA Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
G120
02/09
W
DEC 3-2
K. Padden
Harding County
Black Hills Last Chance GIRLS Tournament
Placement Matches
120
02/09
W
F 5-0 2:49
A. Horse
Todd County
Black Hills Last Chance GIRLS Tournament
Round 4
120
02/09
L
F 4-0 2:45
B. Rueb
Bon Homme/Scotland/Avon
Black Hills Last Chance GIRLS Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
02/09
W
DEC 7-0
M. Marshall
Custer
Black Hills Last Chance GIRLS Tournament
Round 2
120
02/03
W
DEC 7-3
V. Anderson
Sisseton
2024 Harrisburg Girls Tournament - 2
1st Place Matches
120
02/03
W
DEC 11-4
D. Wagner
Harrisburg
2024 Harrisburg Girls Tournament - 2
Semifinals and WB
120
02/03
W
F 14-2 5:48
K. Wentz
Canton
2024 Harrisburg Girls Tournament - 2
Quarterfinals and WB
120
02/02
W
F 4-1 1:34
D. Wagner
Harrisburg
Unofficial SD Girls State Dual Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
120
02/02
W
DEC 7-5 SV
D. Ringstmeyer
Pierre T.F. Riggs
Unofficial SD Girls State Dual Tournament
Quarterfinals (8 Team)
120
01/30
W
F 2-0 0:38
L. Pettit
Rapid City Stevens
Rapid City Stevens @ Rapid City Central
Round 1
120
01/27
W
F 9-0 4:33
M. Scott
Dakota Valley
2024 Girls Les Tlustos Brookings Invite
Final Round
120
01/27
W
F 3-0 1:56
M. Hudy
Brookings
2024 Girls Les Tlustos Brookings Invite
Round 3
120
01/27
L
DEC 9-2
O. Kolbrek
Sioux Falls Washington
2024 Girls Les Tlustos Brookings Invite
Round 2
120
01/27
W
F 13-3 5:29
L. Haines
Tea Area
Rapid City Central @ Tea Area
Round 1
120
01/23
W
DEC 8-2
C. Bull
Lakota Tech
Rapid City Central @ Lakota Tech
Round 1
120
01/23
L
F 7-1 3:32
J. Waln
Lakota Tech
Rapid City Central @ Lakota Tech
Round 1
126
01/20
L
F 2-0 1:00
C. Matsuda
Spearfish
2024 Governor Girls Wrestling Invite
Round 4
120A
01/20
W
MD 12-2
C. Percy
Lead-Deadwood
2024 Governor Girls Wrestling Invite
Round 3
120A
01/19
L
F 2-1 3:54
B. Baird
Sturgis Brown
2024 Governor Girls Wrestling Invite
Round 2
120A
01/19
W
F 11-4 5:50
H. Kracht
Bon Homme/Scotland/Avon
2024 Governor Girls Wrestling Invite
Round 1
120A
01/12
W
DEC 5-0
C. Matsuda
Spearfish
Douglas Tri
Round 1
120
01/12
W
F 2-0 1:28
T. Yazza
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Douglas Tri
Round 1
120
01/06
L
F 0-0 2:46
M. Stremick
Pembina County North
2024 Bismarck Rotary - Girls
Placement Matches (32 Man)
118
01/06
W
F 5-0 3:54
A. Simmons
Killdeer
2024 Bismarck Rotary - Girls
6th Wrestleback (32 Man)
118
01/06
L
F 2-0 1:11
H. Nash
Minot
2024 Bismarck Rotary - Girls
Semis & 5th WB (32 Man)
118
01/05
W
DEC 8-5
E. Youboty
Bismarck Legacy
2024 Bismarck Rotary - Girls
Quarters & 3rd WB (32 Man)
118
01/05
W
F 2-0 0:51
L. Dahle
Devils Lake
2024 Bismarck Rotary - Girls
Round 1 (32 Man)
118
01/05
W
DEC 7-1
E. Wald
Bismarck Century
2024 Bismarck Rotary - Girls
Round 2 Champ & WB (32 Man)
118
01/03
L
F 9-3 5:20
B. Baird
Sturgis Brown
Sturgis Brown @ Rapid City Central
Round 1
120
12/28
L
F 2-0 2:25
C. Matsuda
Spearfish
Spearfish GIRLS Wrestling Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
12/28
W
MD 13-3
I. Bau
Newcastle
Spearfish GIRLS Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
120
12/28
L
DEC 9-5
B. Baird
Sturgis Brown
Spearfish GIRLS Wrestling Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
120
12/28
W
MD 16-4
A. Sander
Custer
Spearfish GIRLS Wrestling Invitational
Quarterfinals (8 Man)
120
12/28
W
F 3-1 4:41
I. Bau
Newcastle
Spearfish GIRLS Wrestling Invitational
Prelims #1
120
12/08
W
DEC 4-2
O. Kolbrek
Sioux Falls Washington
RC Invite Girls Duals
Round 1
126
12/02
W
DEC 6-0
E. Bieber
Lockwood
Sidney Eagle Invitational 2023
Placement Matches (8 Man) & Rd 5 RR
Girls 120
12/02
W
F 5-0 2:14
A. Sausedo
Hardin
Sidney Eagle Invitational 2023
2nd WB (8 Man) & Rd 4 RR
Girls 120
12/02
L
DEC 9-4
K. Schwartz
Baker
Sidney Eagle Invitational 2023
Quarterfinals (8 Man) & RR Rd 2
Girls 120
11/04
L
Replay
DEC 5-0
G. Gabel
Pikes Peak Warriors
RMN Events - Monster Match
2nd Place
116 lbs
11/04
W
Replay
DEC 9-2
L. Huffman
RC Cobblers
RMN Events - Monster Match
3rd Place
116 lbs
11/04
W
Replay
F 10-3 2:49
H. Carr
Grand Island Legacy Girls WC
RMN Events - Monster Match
Consi-Semis
116 lbs
11/04
L
Replay
DEC 10-4
S. Rimbert
Nm Beast
RMN Events - Monster Match
Quarter-Finals
116 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
F 8-0 4:04
L. Pond
Pine Ridge
2023 SDWCA District 2 Tournament
Round 3
110
03/04
W
F 10-9 3:43
L. Huffman
RC Cobbler Kids
2023 SDWCA District 2 Tournament
Round 2
110
03/04
W
F 7-3 3:18
K. Newbrough
RC Westside Raiders
2023 SDWCA District 2 Tournament
Round 1
110
02/11
W
DEC 9-6
L. Huffman
Rapid City Central
2023 SD Middle School State
Round 2
Girls 112
02/11
W
FOR 0-0
P. Massa
Pierre Governors
2023 SD Middle School State
Round 3
Girls 112
02/11
W
F 4-4 3:43
H. Kracht
Bon Homme
2023 SD Middle School State
Round 1
Girls 112
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024