Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ledgen Silcox
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Payson Lions Wrestling Club
Payson Pride
Payson Pride Wrestling
payson wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
DEC 5-2
L. Holker
Westlake
Utah Youth Super State
Cons round 5, Consi semi
66
02/09
W
MD 9-1
T. Sowsonicut
Cougars Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
66
02/09
W
DEC 5-3
M. Luna
Millard Wrestling
Utah Youth Super State
Cons Round 3
66
02/09
W
F 9-0 2:30
C. Breinholt
Shootbox wrestling club
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
66
02/09
L
DEC 7-0
L. Holker
Westlake
Utah Youth Super State
Round 1 championship
66
01/28
W
Replay
DEC 8-3
T. Sowsonicut
Cougars Wrestling Club
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 3 (4 Man)
63-68
01/27
W
Replay
F 8-0 1:23
H. Rogers
Charger Wrestling Club
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 2 (4 Man)
63-68
01/27
L
Replay
DEC 6-0
L. Holker
Westlake
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 1 (4 Man)
63-68
01/20
L
F 2-0 0:39
D. Clark
Payson Lion Wrestling Club
Rec League State
Placement and semis
66
01/20
W
DEC 6-5
B. Balliett
Roy Wrestling Club
Rec League State
Round 3
66
01/20
L
F 8-1 2:55
B. Brown
Wasatch
Rec League State
Round 3
66
01/20
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
Rec League State
Round 2
66
01/20
W
F 6-7 2:26
B. Balliett
Roy Wrestling Club
Rec League State
Round 1
66
01/06
W
DEC 11-5
B. Rowser
Wasatch
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
65-66
01/06
W
FOR 0-0
E. Waddoups
Brighton Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
65-66
01/06
W
MD 11-2
J. Martinez
West Jordan
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
65-66
12/30
W
FOR 0-0
A. Snyder
Beaver
Sanpeter Showdown
Round 3 (4 Man)
65-70
12/30
W
F 4-0 0:50
D. Cheney
Manti
Sanpeter Showdown
Round 2 (4 Man)
65-70
12/30
W
F 14-9 3:00
L. Hansen
Gunnison Valley
Sanpeter Showdown
Round 1 (4 Man)
65-70
12/16
W
FOR 0-0
K. Nelson
Wayne Badgers
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 3 (4 Man)
66-67
12/16
W
MD 16-4
B. Rowser
Wasatch Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 2 (4 Man)
66-67
12/16
W
FOR 0-0
D. Hall
Beaver
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (4 Man)
66-67
11/25
L
Replay
MD 14-2
S. Arriola
Payson Lion Wrestling Club
The Turkey Tussle
Quarters & 3rd WB (32 Man)
66
11/25
L
Replay
F 4-0 1:14
B. Ashworth
Westlake
The Turkey Tussle
Round 2 Champ & WB (32 Man)
66
11/18
W
DEC 7-6
C. Thomas
Millard Wrestling Club
2023 Millard Youth Ironman
Round 3 (4 Man)
64-68
11/18
L
DEC 4-1
T. Johnson
South Sevier Jr. Wrestling
2023 Millard Youth Ironman
Round 2 (4 Man)
64-68
11/18
L
DEC 6-0
B. DeLuca
Richfield
2023 Millard Youth Ironman
Round 1 (4 Man)
64-68
11/11
W
F 13-8 2:47
A. Raspopi
Sons Of Atlas Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 3 (4 Man)
63-67 A
11/11
L
MD 13-3
N. Newby
Westlake
Caleb Williams Memorial 2023
Round 2 (4 Man)
63-67 A
11/11
L
F 5-0 1:53
L. Carlston
Olympus-Skyline
Caleb Williams Memorial 2023
Round 1 (4 Man)
63-67 A
11/04
L
F 6-1 2:56
B. Harris
Iron County Wrestling Academy
Rabbit Rumble
Round 3
63-68
11/04
L
F 2-0 0:29
H. Miller
Shootbox wrestling club
Rabbit Rumble
Round 2
63-68
11/04
L
MD 18-5
B. DeLuca
Richfield
Rabbit Rumble
Round 1
63-68
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
MD 9-1
L. Greenhalgh
Grantsville Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (16 Man)
61
02/10
W
Replay
F 2-0 0:27
B. Westenskow
Westlake
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
61
02/10
L
Replay
DEC 7-0
L. Carlston
Olympus Wrestling
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
61
01/21
L
Replay
F 2-0 0:33
H. Wade
Fremont Wrestling Club
Rec League State
4th Wrestleback (32 Man)
61
01/21
L
Replay
MD 10-2
A. Raspopi
Sons Of Atlas
Rec League State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
61
01/21
W
Replay
DEC 6-4 SV
L. Millward
Viewmont Wrestling Club
Rec League State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
61
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024