Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zane Godes
Results
Videos
Youth Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Kingdom wrestling
Lakeville
Lakeville Youth Wrestling
Lakeville Youth Wrestling Association
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
L
TF 12-2 1:17
V. Larsen
MN Elite Wrestling Club
MN/USA Apple Valley Freestyle Open
Round 3
53-56
02/25
L
F 11-3 2:39
V. Larsen
MN Elite Wrestling Club
MN/USA Regional: Blaine
Round 6
58
02/25
L
F 4-0 1:01
G. Meyer
Minnesota
MN/USA Regional: Blaine
ROund 5
58
02/25
L
F 2-0 0:48
E. Wilkie
White Bear Lake Wrestling
MN/USA Regional: Blaine
Round 4
58
02/25
L
FOR 0-0
O. Knight
Scott West Panthers Wrestling Club
MN/USA Regional: Blaine
Round 2
58
02/18
L
F 4-0 0:49
K. Kothenbeutel
MN Elite Wrestling Club
MN/USA Regional: Shakopee
Round 6
58
02/18
L
F 11-0 2:17
W. Derby
MN Elite Wrestling Club
MN/USA Regional: Shakopee
ROund 5
58
02/18
L
F 8-2 1:11
B. Olson
Pursuit Wrestling Minnesota
MN/USA Regional: Shakopee
Round 4
58
02/18
L
F 2-0 1:20
C. Solberg
Rogers Area Youth Wrestling Club
MN/USA Regional: Shakopee
Round 3
58
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
L
DEC 15-14
V. Larsen
MN Elite Wrestling Club
2023 MN/USA Apple Valley Freestyle Open
Round 3
48-50
04/15
L
TF 12-2 1:37
K. Kothenbeutel
Summit Wrestling Academy
2023 MN/USA Apple Valley Freestyle Open
Round 2
48-50
03/18
L
Replay
F 2-0 0:54
K. Lanik
Summit Wrestling Academy
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Third Place
49
03/18
W
Replay
DEC 11-9 SV
C. Kunz
Farmington Wrestling Club
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 5
49
03/18
W
Replay
F 12-2 1:47
J. Luoma
Big Lake Swarm Wrestling Club
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 6
49
03/18
W
Replay
F 5-0 0:51
C. Doyen
Waconia Wrestling Club
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 4
49
03/18
L
Replay
F 4-4 1:55
O. Knight
Scott West Panthers
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 2
49
03/16
L
Replay
F 7-1 0:47
W. Derby
Northfield
2023 MN/USA Kids Team Folkstyle State
Round 5 (6 Team)
50
03/16
W
Replay
DEC 9-7 SV
T. Blaser
St. Francis
2023 MN/USA Kids Team Folkstyle State
Round 3 (6 Team)
50
03/16
W
Replay
MD 16-3
C. Weinbrenner
Rogers
2023 MN/USA Kids Team Folkstyle State
Round 2 (6 Team)
50
03/16
W
Replay
F 10-5 3:00
O. Turek
Waconia
2023 MN/USA Kids Team Folkstyle State
Finals (2 Team)
50
03/16
L
Replay
F 9-2 2:35
J. Wagner
New Prague
2023 MN/USA Kids Team Folkstyle State
Round 4 (6 Team)
50
01/21
L
MD 16-7
C. Kunz
Farmington
Shakopee MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
48-49
01/21
L
F 2-6 2:35
G. Russ
WAA (Woodbury)
Shakopee MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
48-49
01/21
W
TF 17-2 4:24
J. Lundborg
Scott West Panthers Wrestling
Shakopee MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
48-49
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024