Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Autumn Chitty
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Amped Wrestling Club
Heneritta Middle School Girls
Henrietta
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
MD 16-5
S. Granados
Takedown Elite Wrestling
2024 Heart of Texas Nationals and Rookie
Round 6
145-152-165
01/27
L
F 2-0 1:28
R. LaFlamme
Cypress Wrestling Club
2024 Heart of Texas Nationals and Rookie
Round 5
145-152-165
01/27
L
DEC 4-2
A. Rodriguez
Lightning Wrestling Club
2024 Heart of Texas Nationals and Rookie
Round 4
145-152-165
11/30
W
MD 11-0
V. Jennings
Frisco
JV Mike McCready Memorial
Semis & 1st WB (8 Man)
140-147
11/30
W
TF 15-0 3:53
M. Rohrbach
Frisco Heritage
JV Mike McCready Memorial
Quarterfinals (8 Man)
140-147
11/11
L
F 2-0 1:30
I. Huber
Dominate Club Wrestling
Juggernaut Firebird Inferno Individual
Semis & Wrestleback
138
11/11
W
DEC 8-4
J. McNeil
Randall Youth Club Wrestling
Juggernaut Firebird Inferno Individual
Quarters & WB
138
11/11
L
DEC 4-0
A. Brown
Prodigy Wrestling
Juggernaut Firebird Inferno Individual
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
DEC 5-0
J. McNeil
Randall Youth Wrestling Club
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 10
136
02/26
L
MD 11-1
R. LaFlamme
---
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 7
136
02/26
W
F 5-0 2:15
S. Nataren
Paradigm Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 7
136
02/26
W
F 4-0 2:20
K. Gomez
ReZults Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 5
136
02/26
L
F 5-0 0:34
K. Johnson
Lofton Style Wrestling Club
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 9
140
02/26
W
F 4-1 2:41
V. Ott
Best Trained Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 8
140
02/26
L
F 2-0 1:00
C. Epperson
ReZults Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 7
140
02/25
L
F 8-0 0:54
T. Rodriguez
Texas
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 9
140
02/25
W
F 4-0 1:44
K. Gomez
ReZults Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 8
140
02/25
L
F 3-0 1:27
C. Olsen
Best Trained Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 7
140
02/05
W
F 2-1 1:47
A. Lockwood
Texas Eagle Wrestling Academy
TX-NORTH LoneStar Nationals
Round 3 (3 Man)
136
02/04
W
DEC 8-5
A. Criado-Silvar
ReZults Wrestling
TX-NORTH LoneStar Nationals
Round 1 (3 Man)
136
02/04
L
F 2-0 1:58
S. Lomeli
Amped Wrestling Club
TX-NORTH LoneStar Nationals
Round 3 (4 Man)
140
02/04
L
F 2-0 0:43
C. Olsen
Best Trained Wrestling
TX-NORTH LoneStar Nationals
Round 2 (4 Man)
140
02/04
L
F 14-0 2:00
W. Kersten
Ascension Wrestling Club
TX-NORTH LoneStar Nationals
Round 1 (4 Man)
140
01/28
L
F 5-0 3:29
P. Moya
Rushing Middle School Girls
Texas Middle School State
Placement Matches (16 Man)
Girls 132
01/28
W
DEC 4-2
A. Powers
Vista Ridge Middle School Girls
Texas Middle School State
Round 5
Girls 132
01/28
W
DEC 2-1
N. Cruz
Clark Middle School Girls
Texas Middle School State
Round 4
Girls 132
01/28
W
F 2-0 0:41
M. Keeton
Timberview Middle School Girls
Texas Middle School State
Round 3
Girls 132
01/28
L
F 1-0 2:31
P. Moya
Rushing Middle School Girls
Texas Middle School State
Round 1
Girls 132
01/07
W
F 2-0 0:56
R. Carmine
Amped Wrestling Club
TX-NORTH McKinney Mayhem
Round 5 (5 Man)
136-155
01/07
L
F 4-0 1:37
W. Goetz
Gunter Tiger Wrestling
TX-NORTH McKinney Mayhem
Placement Matches (8 Man)
140
01/07
W
F 2-0 0:51
M. Powell
Best Trained Wrestling
TX-NORTH McKinney Mayhem
2nd Wrestleback (8 Man)
140
01/07
W
F 2-0 0:13
A. Sedwick
Prosper Talons Wrestling
TX-NORTH McKinney Mayhem
Round 3 (5 Man)
136-155
01/07
W
FOR 0-0
C. Gentry
Texas
TX-NORTH McKinney Mayhem
Round 2 (5 Man)
136-155
01/07
L
F 10-2 2:53
I. Brown
Best Trained Wrestling
TX-NORTH McKinney Mayhem
Quarterfinals (8 Man)
140
01/07
W
DEC 6-0
E. Behn
Spartan Mat Club
TX-NORTH McKinney Mayhem
Round 1 (5 Man)
136-155
11/19
L
F 2-0 0:59
P. Branch
Amped Wrestling Club
Battle of the Ring - Lawton Mac
Round 2 (Best of 3)
138/145
11/19
L
F 2-0 1:09
P. Branch
Amped Wrestling Club
Battle of the Ring - Lawton Mac
Round 1 (Best of 3)
138/145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024