Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Vinh Ta
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
California
EGWA
Elk Grove Wrestling
Elk Grove Wrestling Academy
Elk Grove wrestling academy
Kerr
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
W
F 16-5 4:03
T. Matre
Goldmine Wrestling Club
SAWA Club Championships
Round 3 (4 Man)
115-118
04/13
W
MD 17-3
B. Youngman
Goldmine Wrestling Club
SAWA Club Championships
Round 1 (4 Man)
115-118
03/02
L
Replay
DEC 7-3
I. Espinoza
Alisal High School Wrestling
2024 CAUSA Cadet-JR B/G Folkstyle State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
09/16
L
F 4-0 1:12
D. Chacon
The Empire
SCWAY FALL CLASSIC
Round 1 (16 Man)
113
09/02
L
F 2-0 1:11
A. Iv
Clovis
CA Super 32 Early Entry Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 2-0 1:02
D. Longhurst
Knights of Amador County
SCWAY Zone 2-3 ROAD TO STATE CHAMPIONSHIPS
Semis & 1st WB (8 Man)
112
02/19
L
F 2-0 0:49
C. Schmidt
Outlaw Wrestling Club
SCWAY Zone 2-3 ROAD TO STATE CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Man)
112
01/29
W
F 5-0 0:57
A. Martinez
Oakdale
SCWAY Bret Harte High School
Round 5 (5 Man)
106lbs
01/29
L
F 5-0 0:37
L. Hazen
Livermore Elite WC
SCWAY Bret Harte High School
Round 4 (5 Man)
106lbs
01/29
W
MD 23-10
I. Jones
Kerr
SCWAY Bret Harte High School
Round 3 (5 Man)
106lbs
01/29
L
F 7-0 1:58
S. Olsen
Amador Sierra
SCWAY Bret Harte High School
Round 1 (5 Man)
106lbs
01/15
W
TF 20-3 1:25
R. Pittman
Northshore Youth Club
SAWA Bronco Wrestling Club Tournament
Round 5 (5 Man)
108-113
01/15
W
F 2-0 0:29
U. Painter
Goldmine Wrestling Club
SAWA Bronco Wrestling Club Tournament
Round 4 (5 Man)
108-113
01/15
W
TF 20-5 3:27
M. Vance
Kerr
SAWA Bronco Wrestling Club Tournament
Round 2 (5 Man)
108-113
01/15
W
F 2-0 0:34
E. Smith
Amador Sierra Wrestling
SAWA Bronco Wrestling Club Tournament
Round 1 (5 Man)
108-113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024