Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Morgan Axtman
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
W
F 10-1 2:02
J. Hughes
Harlem
MHSA Northern B/C Divisional
Placement
152
02/08
L
DEC 6-3
K. KOVATCH
Valier
MHSA Northern B/C Divisional
4th Wrestleback (16 Man)
152
02/08
L
F 4-0 2:53
A. Anderson
---
MHSA Northern B/C Divisional
Semi & WB
152
02/08
W
F 17-11 4:34
J. Hughes
Harlem
MHSA Northern B/C Divisional
Quarterfinals
152
01/11
L
F 2-0 1:46
R. Forcella
WHITEHALL
2020 Cut Bank Booster Invitational
Round 7 Con 4wb (32 Man) Saturday 10:00
152
01/11
W
F 5-4 4:25
T. Anderson
---
2020 Cut Bank Booster Invitational
Round 6 Con wb3 (32 Man)Friday 6:30
152
01/10
W
F 9-0 2:10
D. Dixon
SIMMS
2020 Cut Bank Booster Invitational
Round 4 Con. wb2 (32 Man) Friday 5:00
152
01/10
W
TF 16-1 3:38
L. Andersen
THOMPSON FALLS
2020 Cut Bank Booster Invitational
Round 3 Con. wb1 (32 Man) Friday 4:00
152
01/10
L
F 2-0 1:55
M. Perez
FAIRFIELD
2020 Cut Bank Booster Invitational
Round 1 (32 Man) Friday 12:00
152
12/21
L
F 0-0 2:23
T. Emineth
Laurel
C.M. Russell Holiday Wrestling Classic
Round 6 - Champ Semis & 5th WB
152
12/21
W
MD 10-2
R. Creasey
Whitefish
C.M. Russell Holiday Wrestling Classic
Round 5 - 4th WB
152
12/20
L
F 3-2 3:36
I. Murch
---
C.M. Russell Holiday Wrestling Classic
Round 3 - 3rd Champ & 2nd WB (64 Man)
152
12/20
W
DEC 8-2
N. Popichak
Great Falls High 3
C.M. Russell Holiday Wrestling Classic
Round 2 - 2nd Champ & 1st WB (64 Man)
152
12/19
W
DEC 9-5
E. Schreher
Cascade
Ft Benton Mixer
Champ. Round 1
152
12/19
W
F 4-0 1:32
E. Nickels
Glasgow / Nashua
Ft Benton Mixer
Champ. Round 1
152
12/14
W
F 0-0 1:55
R. Richards
Broadus
24th Annual Scottie Invitational
Placement Matches (16 Man)
152
12/14
L
F 0-0 4:10
J. Guptill
Hardin
24th Annual Scottie Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
12/14
W
F 0-0 0:42
J. Bloomgren
Manhattan
24th Annual Scottie Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
152
12/14
W
F 0-0 2:33
T. Baker
Custer Co. (Miles City)
24th Annual Scottie Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
12/14
L
F 0-0 0:55
K. Graves
---
24th Annual Scottie Invitational
Round 1 (16 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024