Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Conestoga Valley Buckskin Wrestling Classic
Conestoga Valley Buckskin Wrestling Classic
Brackets
Results
Results
Team Name
AVON GROVE HS
BELLEFONTE AREA HS
CONESTOGA VALLEY HS
CRESTWOOD HS
DALLAS HS
DUBOIS AREA HS
EXETER TWP HS
HUNTINGDON AREA HS
JUNIATA HS
MARPLE NEWTOWN HS
NEW OXFORD HS
NORTHERN LEBANON HS
OXFORD AREA HS
PHILIPSBURG OSCEOLA AREA HS
PITTSTON AREA HS
RED LION AREA HS
SPRING GROVE AREA HS
Weight Class
106
113
132
145
195
285
Champ. Round 1
View All
Kevin Edwards
K. Edwards
AVON GROVE HS
F 0-0 3:43
106
W
Jose Morales
J. Morales
CONESTOGA VALLEY HS
Kevin Edwards
K. Edwards
AVON GROVE HS
W
F 0-0 3:59
106
Talhon Crooks
T. Crooks
SPRING GROVE AREA HS
Kevin Edwards
K. Edwards
AVON GROVE HS
W
TF 15-0 3:00
106
Tylynn Miller
T. Miller
JUNIATA HS
Kevin Edwards
K. Edwards
AVON GROVE HS
DEC 6-2
106
W
Aaron Witherite
A. Witherite
BELLEFONTE AREA HS
Kevin Edwards
K. Edwards
AVON GROVE HS
F 0-0 1:16
106
W
Bryce Bennett
B. Bennett
PHILIPSBURG OSCEOLA AREA HS
Event Info
Conestoga Valley Buckskin Wrestling Classic on Dec 27, 2013 through Dec 28, 2013.